Неділя, 10 Грудня, 2023

Два українські ліси з’явилися на інтерактивній мапі лісових звуків

Британці запустили онлайнову мапу лісових звуків, щоб допомогти користувачам зняти стрес. Юзерам доступно майже 500 лісів у різних куточках планети на п’яти континентах.

Проект «Звуки лісу» запустили організатори фестивалю Timber Festival, який щороку проходить в Англії в центрі Національного лісу. Звуки природи записані професіоналами та аматорами, які таким чином намагаються створити унікальну базу даних та цінний архів екосистем, що можуть зникнути.

Звуки розміщені на інтерактивній мапі, яка дозволяє бачити точні координати їхнього походження, прослухати їх, завантажити на диск чи поділитися у соцмережах. Більшість з них мають тривалість близько хвилини і їх пропонується прослуховувати на циклічному повторі.

Файли доступні у відкритому форматі і їх може завантажувати та модифікувати кожен. Музиканти Ерланд Купер, Хінако Оморі та Джейсон Сінг вже погодилися переробити деякі звуки в музику, яку вони представлять на фестивалі Timber Festival, який пройде у липні 2021 року.

Юзерів також заохочують надсилати свої звукозаписи лісів. Для цього організатори проекту рекомендують використовувати власний смартфон та вбудований у нього додаток звукозапису або безкоштовний додаток Voice Record Pro. Також до звукозапису потрібно зробити одне фото дерев.

До речі, Українські ліси представлені на цій мапі звуків двома точками. Перша – у населеному пункті Козлин в Рівненській області і зроблена в 2019 році. Друга – у населеному пункті Птиче в Миколаївській області і зроблена в 2016 році.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися