Дві головні переваги ігрового ПК над приставками

Це те, що робить геймінг на ПК незамінним

Мейнстримний користувач при слові геймінг зазвичай уявляє собі ігрові консолі Microsoft Xbox One, Sony PlayStation 4, Nintendo Switch. Вони продовжують розвиватися і надають більшу продуктивність та графіку. Однак виробники Alienware та NZXT не думають, що ігрові ПК зникнуть найближчим часом. Адже вони мають дві головні переваги над консолями.

Чому приставки перемагають

Головною причиною, чому ігрові приставки стали надзвичайно популярними, є їхня простота. Вони буквально надають ігри за принципом plug-and-play – увімкни та грай. Достатньо підключити консоль в розетку, під’єднати телевізор – і можна грати. Ніхто не згадує при цьому необхідність завантажувати патчі для прошивки приставки та ігор, що може займати кілька годин.

Простота консолей полягає також у тому, що їхнім власникам не потрібно думати про апаратне начиння. Необхідно лише знати, що гра розрахована, наприклад, для Xbox One. Жодних аналізів продуктивності процесора, потужності відеокарти, обсягу оперативної пам’яті, апдейтів драйверів тощо.

Приставки також не потребують окремого столу, оскільки в них немає спеціального монітора, клавіатури, миші. Консоль – це лише додаток до телевізора.

Переваги ігрових ПК

Журналісти Business Insider запитали у виробників ігрових комп’ютерів – Dell Alienware та NZXT, – чи скоро зникне геймінг на ПК. У відповідь вони почули, що очікувати цього не варто. Адже геймінг на ПК як ніколи популярний і стає дедалі кращим. Вони назвали дві причини для цього:

  1. Клавіатура та миша

Відсутність клавіатури та миші робить ігрові консолі зручнішими для розміщення, але значно знижує враження від ігор. Ці два маніпулятори залишаються найкращим вибором, якщо хочеться отримати максимальне задоволення. Лише з мишею та клавіатурою можна отримати максимальну точність управління в таких швидких іграх, як шутери.

«Як тільки ви переходите від контролера ігрової приставки до клавіатури та миші, це наче відкриває новий світ», – каже маркетинговий директор Alienware Кріс Сутфен.

У NZXT кажуть, що не варто очікувати популяризації клавіатури та миші на консолях. «Однією з речей, яка робить заміну ігор на ПК складною, є інтерфейс вводу, – каже директор NZXT Джонні Хоу. – Багато компаній намагалися подружити консолі з клавіатурою та мишею. Як не думаю, що це вдалося. Це те, що робить геймінг на ПК незамінним».

  1. На ПК грають професіонали

У тому, що ігрові ПК кращі за приставки, переконують і ті, хто на іграх заробляє гроші – кіберспортсмени та стримери. Вони дають приклад, який наслідують десятки мільйонів користувачів. Такі найбільші стримери, як Ninja, Shroud, Tfue, грають та транслюють свої стрими на ПК. «Якщо взяти будь-якого з топ-50 стримерів, вони переважно грають на ПК», – говорить Хоу.

Ігровий комп’ютер найкраще підходить для професіоналів не лише через те, що має клавіатуру, мишу та якісний монітор. На ПК також у значній кількості є програмні та апаратні інструменти, які дозволяють організувати трансляцію гри. Навіть коли стример грає на консолі, він часто використовує ПК для трансляції відео онлайн.

Кіберспорт, який сьогодні став потужною силою і може увійти до Олімпійських ігор, також працює виключно на ПК. Найбільші турніри з призовими фондами у десятки мільйонів доларів проводяться з ігор, які доступні лише на комп’ютерах, наприклад, DOTA 2 та League of Legends. Навіть у ті ігри, що доступні на приставках, наприклад, Fortnite, кіберспорстмени воліють грати на ПК. До речі, переможець останнього турніру Fortnite отримав приз $3 млн.