ООН випускає шоколадку з блокчейном, щоб споживачі могли ефективніше «голосувати грошима»

Для подолання світової бідності потрібно близько $180 млрд доларів. При цьому вендори щорічно витрачають на маркетинг понад $500 млрд.

На полицях магазинів Великобританії з’явився новий бренд шоколадного батончика. Він є експериментом ООН, яка хоче розробити механізм, що дозволить споживачам ефективніше впливати на виробників. Усе тому, що кожен шоколадний батончик має в комплекті токен з блокчейну. Використавши цей токен, споживачі можуть фінансово заохотити виробника шоколаду або використати його як знижку на наступну купівлю.

Соціальний експеримент проводить торгова марка The Other Bar в партнерстві з Програмою розвитку ООН та голландською організацією FairChain Foundation, яка забезпечує токени фінансами.

Ідея експерименту в тому, щоб перетворити звичайні продукти на «двигун змін», надавши споживачам можливість самостійно брати участь у роботі системи. Сьогодні, щоб творити добро у світі, найчастіше доводиться довіряти різним недержавним організаціям.

Автори експерименту сподіваються, що він підштовхне інші компанії направити кошти, які вони використають на маркетинг, на вирішення соціальних питань.

«Якщо ми зможемо довести, що можливість участі в системі підвищує лояльність користувачів і віддані споживачам маркетингові гроші перетворюються на результат, тоді ми зможемо показати великим компаніям, які нині витрачають мільйони на Кім Кардашіан та сказати: не витрачайте гроші на ці відомі обличчя. Витрачайте свої мактетингові бюджети на власних споживачів та дайте їм можливість інвестувати в зміни», – говорить засновник FairChain Гвідо ван Сиаверен.

Індустрія шоколаду є надзвичайно прибутковою та оцінюється в $100 млрд на рік. Однак какао-фермери отримують близько 3% від роздрібної ціни шоколаду в магазинах, і тому вони є переважно бідними. Ситуацію погіршує висока конкуренція – усе більше країн починають вирощувати какао-дерева, і тому за останні роки ціна какао впала на 40%.

Покупці батончика The Other Bar можуть відсканувати QR-код токену та переказати гроші безпосередньо еквадорським фермерам – постачальникам какао-бобів для нього. Чотири таких токена дають достатньо грошей на вирощування одного какао-дерева. При цьому гроші йдуть конкретній людині на вирощування конкретного дерева – у спеціальному додатку можна буде подивитися на мапі, де його посадили.

У FairChain Foundation оцінюють, що для подолання світової бідності потрібно близько $180 млрд доларів. При цьому вендори щорічно витрачають на маркетинг понад $500 млрд. Якби вдалося переконати найбільші бренди змінити свою стратегію, можна було б досягти більш відчутних результатів, каже Гвідо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я