Дві третини українців не мають дротового інтернету

Кількість абонентів інтернет-доступу в Україні більше не росте. Згідно з даними Державного комітету статистики за III квартал 2015 року, в країні налічується в цілому близько 5,9 млн домогосподарств, підключених до Мережі. Ця цифра практично не змінюється протягом року. Більш того, вона навіть трохи знизилася проти II кварталу, коли абонентів налічувалося близько 6 млн.

Найбільшу кількість інтернет-абонентів в Україні нарахували у I кварталі 2014 року, коли в статистиці ще враховувалися Крим і зона АТО. До цього часу абонентська база доросла до 6,2 млн користувачів. До наступного звітного періоду ця цифра була скоригована: перестали враховуватися користувачі окупованих територій. І з того часу клієнтська база операторів практично не змінювалася в розмірах.

Про згасання активної фази розвитку ринку свідчить і статистика найбільших гравців. Ринок інтернет-доступу був одним з найбільш багатообіцяючих сегментів телекомунікаційного ринку ще зовсім недавно – у 2011 році. На цей ринок планувала вийти і МТС, але у 2012 році передумала, а на початку 2015 продала свої активи в цій сфері.

Голова Інтернет Асоціації України Олександр Федієнко каже, що інтернет-сегмент ринку телекомунікацій уже повністю насичений. Підключення нових абонентів зупинило те, що літнє покоління виявилося дуже інертним. Більшості людей старшого віку послуга дротового інтернету просто не потрібна. «Не варто порівнювати пенсіонерів Європи та наших. Це різний соціум», – говорить Федієнко.

У містах з населенням більше одного мільйона зростання зараз відбувається в основному за рахунок міграції наявних абонентів між операторами. Клієнти в містах також намагаються економити всіма доступними засобами. Одна з поширених практик цього року – створення так званих сусідських домашніх мереж, коли сусіди одного багатоквартирного будинку купують одне підключення і ділять його між собою.

Що стосується недопідключеного приватного сектора і сіл, через стрибок курсу валюти його інвестиційна привабливість значно знизилася.

Ще одна явна ознака насичення українського ринку інтернет-доступу – поступове підвищення розцінок. Тарифи вже підвищили більшість великих компаній. За даними Держстату, середньомісячний платіж за інтернет в Україні за підсумками третього кварталу 2015 виріс на 11%, до 62 грн, проти аналогічного періоду минулого року.

За матеріалами: «Ліга-Бізнес»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я