Середа, 6 Грудня, 2023

Дирижабль  Solar Airship One обіцяє навколосвітню подорож без пального

Дирижаблі можуть повернутися, щоб літати навколо світу без жодного літра пального. Їхні двигуни працюватимуть на електриці, яку літальний апарат генеруватиме в польоті. Саме таку ідею розвиває дирижабль Solar Airship One, який пролетить весь шлях навколо екватора (близько 40 000 км) за 20 днів у повністю екологічному режимі.

Вся верхня поверхня дирижабля довжиною 151 метр буде покрита сонячними панелями – приблизно 4800 квадратних метрів.

Удень сонячні батареї запускатимуть електричні силові установки дирижабля, а також накопичуватимуть додаткову енергію для нічного перевезення шляхом електролізу води в водень. Вночі водень буде проходити через паливний елемент, забезпечуючи електрику для продовження роботи.

Літальним апаратом керуватиме команда з трьох осіб: колишній французький астронавт і військовий пілот Мішель Тоньїні, хворий на параліч, який пережив авіакатастрофу та спортивний пілот Дорін Борнетон, а також серійний авантюрист і «натхненник» Бертран Піккар, який здійснив першу успішну безпосадкову навколосвітню подорож на повітряній кулі в 1999 році, а також пілотував Solar Impulse 2 під час першого навколосвітнього сонячного польоту протягом 16 з половиною місяців у 2015-16 роках.

Розробники дирижабля із компанії Euro Airship очікують середньої швидкості трохи більше 83 км/год – менше однієї десятої швидкості середнього пасажирського літака. Але дирижаблі мають деякі ключові переваги – вони можуть зупинятися та стартувати майже в будь-якій точці, яка заманеться, без злітно-посадкової смуги.

У той час як такі проекти, як AirYacht і bootylicious Airlander, спрямовані на відродження дирижабля як форми розкішних пасажирських подорожей, інші вважають, що наповнені воднем дирижаблі — це майбутнє вантажних перевезень з нульовим рівнем викидів. Такий транспорт перевозить у 8-10 разів більше корисного вантажу, ніж вантажний літак за чверть ціни, а також транспортують ванжат до 10 разів швидше, ніж вантажний корабель.

Енергія, яку використовуватиме Solar Airship One, є відновлюваною, але один ключовий компонент – ні. Його жорстка структура заповнена 15 окремими оболонками, що містять 50 000 кубічних метрів гелію. Гелій — єдиний елемент на Землі, який абсолютно не замінний, оскільки, коли він вилітає в повітря, він піднімається прямо з атмосфери та вилітає в космос.

Команда Euro Airship готується здійснити навколосвітнє плавання з нульовим викидом вуглецю в 2026 році, перебуваючи поблизу екватора та на висоті близько 6000 м.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися