Неділя, 23 Червня, 2024

Економіка «пташок»: як злетіла серія ігор Angry Birds

Фінська компанія Rovio 30 липня презентувала користувачам продовження легендарної гри – Angry Birds 2. За словами CEO компанії Пеккі Рантала, це повністю нова розробка, створена з нуля. Гра стала найдорожчою в історії Rovio й обійшлася в кілька мільйонів доларів, хоча користувачам буде доступна абсолютно безплатно: заробляти заплановано на тому, що вони куплять усередині, пише Forbes.ua.

Перша гра Angry Birds з’явилася 2009 року – практично відразу після відкриття магазину App Store в екосистемі iOS. Завдяки тому, що великої конкуренції у «Пташок» на той час не було, вже за рік користувачі завантажили гру 12 млн разів. У Rovio зрозуміли весь потенціал Angry Birds і почали розробку для інших платформ: Android, Windows Phone, iOS і навіть ПК.

За рік гра займала перші місця в рейтингах завантажень у 79 країнах, щодня користувачі проводили в ній 300 млн хвилин. У січні 2011 року Rovio відзвітувала про 500 млн завантажень. Ще за рік – уже про 1 млрд інсталяцій. На цей момент загальна кількість завантажень гри Angry Birds становить понад 3 млрд разів.

Найпопулярнішою виявилася саме перша Angry Birds, яку встановили 920 млн разів. Гра посідала першу сходинку в App Store 300 днів – рекорд для індустрії мобільного геймінгу. Крім оригінальної версії, компанія випустила ще 13 додаткових серій, на кшталт Rio, Seasons, Stella тощо. Але вже жодна з ігор не зуміла повторити успіх випущеного 2009-го тайтлу.

Спочатку гра була платною: вартість різних версій коливалася від $0,99 до декількох доларів. Спершу це було головним джерелом доходу компанії (дохід $5 млн 2010 року), поки у 2011 році не почалося виробництво іграшок серії Angry Birds. Тоді ж компанії вдалося залучити $42 млн інвестицій від Accel Partners і Atomico Ventures, а до кінця року на продажу іграшок та копій гри Rovio заробила приблизно $100 млн. Невідомий інвестор запропонував викупити Rovio за $1,2 млрд, але Пітер Вестербака, засновник компанії, відхилив пропозицію: у планах було побудувати тематичний парк атракціонів, взятися за виробництво мультфільмів і серіалу.

У 2012 році, коли кількість завантажень досягла 1 млрд, компанії вдалося підвищити продажі іграшок на 45%, запустити однойменну лінійку снеків і газованої води. Щоб повторити успіх всесвіту Disney, Rovio анонсувала кілька парків атракціонів у всьому світі, а 2013 року відкрила спільний з NASA парк атракціонів. Тоді ж компанія відхилила пропозицію на $2 млрд про поглинання американським гігантом Zynga і почала виробництво власних мультиків. У найближчих планах – випустити мультфільм за мотивами Angry Birds.

Зараз справи в компанії йдуть не найкращим чином. За підсумками 2014 року її дохід знизився на 9%, з $169,6 до $158,3 млн. Операційний прибуток впав відразу на 73%, з $39,1 до $10,7 млн. Настільки серйозне падіння зумовлене спадом популярності іграшок та інших тематичних товарів. Зберегти прибуток вдалося лише за рахунок зростання доходу на 16%, до $118,5 млн, від мобільних ігор. Для оптимізації бізнесу компанія скоротила 115 осіб за останні півроку.

Керівник Rovio Пекка Рантала повідомив, що зараз основні надії компанія покладає на випуск повноцінного мультфільму 2016 року і гру Angry Birds 2. В інтерв’ю WSJ він заявив, що в розробку новинки вкладено кілька мільйонів доларів і три роки роботи. Гру поширюватимуть безплатно, а монетизація відбуватиметься за рахунок внутрішньоігрових купівель за моделлю freemium. Судячи з того, що вже в перший день після анонсу Angry Birds 2 грі вдалося вирватися на перше місце в американському App Store, шанси повторити колишній успіх Rovio все ж має.

А поки Rovio працює над виведенням Angry Birds 2 на ринок, Forbes зібрав п’ять ігор, які сьогодні вже приносять своїм розробникам багатомільйонні доходи.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися