Мобільники стануть декаядерними

Буквально рік тому, наприкінці 2013 року, мобільники вперше стали 8-ядерними, а вже цього року вони можуть перейти межу в десять ядер. Компанія MediaTek, яка показала перший мобільний процесор з вісьмома одночасно робочими ядрами, уже готує нові чіпсети, у яких кількість ядер зросте вполовину.

Наприкінці цього року у продажу можуть з’явитися телефони, які працюватимуть на базі 10- та 12-ядерних процесорів. Аналітики вже називають подібні рішення «бомбою», але не уточнюють деталі.

Після запуску 8-ядерного процесора Mediatek її найближчий конкурент – компанія Qualcomm – також поквапився випустити своє подібне рішення. Ним стала система Snapdragon 615, але при цьому виробник стверджував, що 8-ядерні процесори  – це маркетинговий прийом, а випустити його довелося через те, що споживачі женуться за кількістю ядер.

У мобільних пристроях процесор уже не є головною річчю – він займає лише 15% площі кристалу. Решта системи на чіпі належить графічному прискорювачу, модемам для роботи з бездротовими мережами, сигнальному процесору та модулю обробки камери.  Окрім цього, на продуктивність телефона впливають не лише кількість ядер та їхня частота, а й технологічний процес, за яким вони виготовляються, та алгоритми роботи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я