Електронний хребет дозволить ходити

Паралізовані пацієнти отримали надію знову стати на ноги та повернути рухливість свого тіла. Учені з університету Ecole Polytechnique F?d?rale de Lausanne створили імплантат e-Dura, який стане їхнім кібернетичним хребтом та замінить пошкоджені ділянки природної нервової тканини.

Особливість нового імплантата в тому, що він вживляється напряму в хребет паралізованого пацієнта та передає електричні імпульси та речовини замість пошкоджених нервів та судин. При цьому, на відміну від попередніх рішень, які пошкоджували хребет вже через тиждень, новий гаджет досить гнучкий та дозволяє вільно рухатися. Проведені на паралізованих пацюках експерименти показали, що ходити на власних ногах можна буде вже через декілька тижнів. Окрім того, за словами науковців, замінюватити зношений імплантат на новий потрібно не раніше, ніж раз на 10 років.

Імплантат e-Dura (тканина хребта, яку він замінює, називається dura mater) виготовляється з кремнію, який покривають електропровідні доріжки із золота. Останні дозволяють йому розтягуватися та стискатися. Імплантат вживляється в нервову тканину хребта за допомогою спеціальних кремнієвих електродів на платиновій основі, які також мають певний рівень гнучкості.

Нове рішення дозволяє передавати сигнал, але надсилати його має мозок, тому для зчитування управляючих імпульсів науковці працюють над бездротовою системою. Паралельно з цим вчені планують проводити клінічні випробування, і якщо вони пройдуть успішно, тоді медики вже за декілька років отримають новий спосіб лікування паралізованих.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я