Ентузіасти повертають «ламповий» звук механічних HDD в комп’ютери

Цей «веселий звук» HDD стає все важче досягти, навіть на ретро-машинах, у яких оригінальні накопичувачі HDD все частіше замінюються на флеш-пам’ять.

Сучасні комп’ютери швидкі та практичні, але деяким не вистачає тієї взаємодії з користувачем, яку надавали старі машини. Наприклад, сьогодні вже не можна визначити на слух, чим займається комп’ютер внаслідок переходу з механічних HDD на твердотільні SDD. Але група ентузіастів створила пристрій, який повертає цей «ламповий» звук сучасним комп’ютерам.

Механічний жорсткий диск постійно рухає своїми головками зчитування-запису туди-сюди, створюючи помітний звук. За цим звуком можна було легко на слух визначати, над чим працює комп’ютер. Інтенсивний запис файлів, зчитування даних, перебування в режимі очікування тощо – ці режими мають свій звуковий підпис. Також на слух добре можна було розрізнити, що комп’ютер завис.

Цей «веселий звук» HDD стає все важче досягти, навіть на ретро-машинах, у яких оригінальні накопичувачі HDD все частіше замінюються на флеш-пам’ять.

Ентузіаст Маттіас Вернер створив звуковий симулятор жорсткого диска. Він має на меті заповнити ностальгічну прогалину на будь-якій машині. На жаль, Вернер не надає жодних деталей збірки свого творіння, але завдяки довгому демонстраційному відео від задоволеного клієнта і деталям першої версії фахівці можуть зрозуміти, що відбувається.

Загалом, симулятор використовує мікропроцесор ATtiny і кілька допоміжних компонентів разом із п’єзоелектричним динаміком. Симулятор підключається до індикатора активності жорсткого диска, який запускає серію клацань динаміка, які звучать надзвичайно схоже на жорсткий диск, який рухається в пошуках даних на доріжках.

Демо починається на 7:09 у відео, звук повної дефрагментації можна почути на 13:11.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я