Google видалив безкоштовних собак з інтернету

Чому так відбулося і чого очікувати надалі поки невідомо. Google офіційно не повідомляв про зміни свого пошуку картинок.

Google прибрав майже усі легально безкоштовні зображення зі свого пошуку зображень. Активація пошуку зображень з ліцензією Creative Commons видає тепер лише кілька зображень або повертає повністю порожні результати. Проте користувачам вдалося відшукати ключ до URL, який змушує Google Images повертати нормальний обсяг результатів.

Сьогодні увесь контент комусь належить і умови його використання визначає ліцензія, під якою контент опублікований. Ліцензія Creative Commons — це одна з кількох загальнодоступних ліцензій на авторське право, які дозволяють вільно розповсюджувати творчі роботи. Ліцензія CC використовується, коли автор хоче надати іншим людям право вільно ділитися та використовувати його роботу.

Нещодавно Google перестав видавати нормальну кількість зображень при активації пошуку за ліцензією Creative Commons. Наприклад, «собака» кирилицею вже не знайдеш.

А «собака» латиницею видає лише три зображення.

Чому так відбулося і чого очікувати надалі поки невідомо. Google офіційно не повідомляв про зміни свого пошуку картинок.

Однак користувачам вдалося знайти ключ, який змушує пошук картинок Google працювати нормально і повертати десятки результатів з ліцензією Creative Commons.

Звичайний URL при пошуку зображення з активованим фільтром ліцензії CC виглядає так: https://www.google.com/search?q=собака&tbm=isch&hl=en&tbs=il:cl

Однак якщо змінити URL, додавши параметр sur:fmc пошук Google Зображення починає працювати нормально. URL виглядатиме наступним чином: https://www.google.com/search?q=собака&tbm=isch&tbs=sur:fmc,il:cl

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я