Четвер, 22 Лютого, 2024

Ентузіасти розробляють Android, що не шпигує, і продаватимуть його на вживаних телефонах

Типовий Android щомісяця відсилає до Google близько гігабайта даних. І поки більшість громадян кажуть, що їм немає чого ховати, і нехай за ними підглядають, деяким така поведінка операційної системи дуже не подобається. Тому вони взялися своїми силами розробити версію Android, яка не шпигує.

На сервери Google відправляється різна за типом інформація. Серед неї – історія роботи в браузері, координати GPS, барометричний тиск тощо. Експерти Oracle кажуть, що ці дані дозволяють пошуковому гіганту «бачити» успішні покупки та ретельніше налаштовувати свої алгоритми реклами. Інформація збирається, навіть якщо девайс не використовується, знаходиться в «Режимі польоту» чи з нього витягли SIM-картку. Кожні два тижня інструменти стеження Google збирають інформації на 23 731 сторінок, а за рік це 569 555 аркушів A4. Якщо скласти їх докупи, то двотижнева порція буде 2,6 метрів у висоту, а за рік вона перевищить 63 метри – це більше, ніж Пізанська вежа. Оскільки мобільний інтернет платний, щороку на відправлення даних на сервери Google витрачаються сотні мільйонів доларів.

Хоча в продажу майже не знайти смартфон Android без установлених сервісів Google, останні є необов’язковим компонентом. Сам Android є відкритим програмним забезпеченням, і його може використовувати кожен бажаючий.

Розробник Гаель Дюваль запустив стартап /e/ Foundation, який займається створенням відгалуження Android без сервісів Google. Ключові додатки та служби замінили альтернативами, наприклад, MicroG, Signal, Telegram.

Перший свій телефон стартап /e/ Foundation представив минулого року. Нині очищену від служб Google версію Android можна встановити на десятки мобільників. Необхідно лише мати розблокований завантажувач, що сьогодні дозволяє все менше і менше вендорів.

У /e/ Foundation також оголосили про підготовку телефона, який буде з коробки працювати на модифікованій версії Android. Це буде не новий девайс, а відновлений, вартість якого очікується від $310. Кожен такий апарат матиме гарантію в 1 рік. Початково це будуть такі моделі:

Samsung Galaxy S7 32 ГБ

Samsung Galaxy S7 Edge 32 ГБ

Samsung Galaxy S9 64 ГБ

Samsung Galaxy S9+ 64 ГБ

Продажем відновлених телефонів у /e/ Foundation сподіваються не повторити долю інших компаній які намагалися просунути альтернативні варіанти Android. Розробка та виробництво нових апаратів вимагає багато грошей, тому такі стартапи збанкрутіли чи ледь виживають. Вживані телефони дозволять заробляти гроші, а також подовжити термін служби «заліза», допомагаючи екології.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися