Понеділок, 4 Грудня, 2023

Nokia готує кнопковий телефон на Android

Уже тривалий час існують чутки, що Google хоче «підселити» свій Android у кнопкові телефони, зробивши їх схожими на смартфони. Сьогодні в цьому сегменті лідером є Kai OS, популярність якої зростає. Одним з перших фічерфонів на Android стане телефон від Nokia.

Про кнопкові телефони на Android сьогодні майже нічого не відомо. Зрозуміло лише, що вони суттєво відрізнятимуться від смартфонів із сенсорними екранами, з бюджетними апаратами на Android Go включно. Точно було відомо, що у фічерфонів на Android не буде панелі перемикання між додатками, якщо її не реалізує вендор спеціальною кнопкою. За попередніми даними, кнопковий варіант Android базується на Android 8.1 Oreo.

Журналістам сайту 9to5google надіслали фотографії телефона, який дуже схожий на Nokia 220. Хоча на корпусі немає логотипа, експерти вважають, що це дійсно апарат від HMD Global, який володіє правами на цей фінський бренд.

Головний екран цього апарата пропонує іконки швидкого доступу до додатків, а також стандартний мікрофон голосового пошуку Google і доступу до асистента Google Assistant. У лютому цього року стало відомо, що Google адаптує свого віртуального помічника до кнопкових телефонів на Kai OS.

Серед доступних додатків на кнопковому Android будуть камера, браузер Chrome та YouTube. Окрім цього, на головному екрані виводитимуться поточний час, рівень сигналу, заряд батареї, а також три кнопки для швидкого доступу до потрібних функцій.

Журналісти кажуть, що в них немає змоги перевірити справжність надісланих матеріалів і впевнитися, що Nokia дійсно працює над кнопковим мобільником з Android.

За даними аналітиків Couterpoint Research, до 2021 року у світі куплять 370 млн «розумних» мобільних телефонів. Це принесе вендорам виручку в розмірі $28 млрд. Це цікавий тренд на фоні зниження продажів смартфонів. Адже такі «розумні» телефони є доступнішими та простішими у використанні.

Основою більшості смартфічерфонів, як ще називають «розумні» мобільні телефони, є операційна система KaiOS. Вона дозволяє апаратам працювати в мережах 4G та інсталювати різноманітні додатки. Її створили розробники браузера Mozilla Firefox, і ця ОС дозволяє простіше програмувати утиліти для телефонів, використовуючи відносно простий стандарт HTML5. Останній сьогодні забезпечує роботу більшості інтернет-сервісів.

Ринок смартфічерфонів у 2018 році зростав зі швидкістю 252%. Він склав майже 16% усього ринку фічерфонів (кнопкових телефонів). Основними країнами продажів таких «розумних» мобільних апаратів є Індія, Південно-Східна Азія, Африка, однак вони також популярні у розвинутих країнах, зокрема, у США та Великобританії.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися