Четвер, 30 Травня, 2024

Ера небезпечного ходіння у Японіі: винні смартфони

Жителі Країни висхідного сонця одними з останніх почали освоювати смартфони, проте вони швидко наздоганяють відрив та навіть йдуть на випередження. Більше двох третин населення Японії сьогодні є власниками «розумних» телефонів, хоча ще два роки тому їх мали лише 27%. Однак подібне масове захоплення несе в собі не лише переваги технологій, але й небезпеку. Жителі Токіо відчули це на собі, а на вулицях цього переповненого мегаполіса навіть висять знаки попередження про можливі зіткнення пішоходів, які дивляться у свій смартфон на ходу.

Гуляємо по-смартфонному

Новий феномен отримав назву «смартфонна прогулянка» і означає людей, які йдуть у своїх справах і при цьому зовсім не дивляться по сторонам. Вони приділяють увагу лише екрану мобільника і тому, що на ньому зображено. У такому режимі люди не лише ходять повільніше – у них на 5% зменшується поле зору, з’ясували дослідники.

Одне з типових перехресть у Токіо, які люди переходять, дивлячись у свій смартфон

Один з найбільших японських мобільних операторів NTT Docomo навіть розробив симуляцію крайнього випадку, коли всі пішоходи ходили б та лише дивились на екран. Вони з’ясували, що в такому режимі на іншу сторону вулиці дісталося б лише 36% пішоходів. А враховуючи щільність населення Токіо, це було б приблизно по 400 зіткнень на кожному переході.

У реальності всі одночасно дивитися на екрани не будуть, проте від «смартфонної ходи» страждає досить велика кількість людей. Через травми від зіткнень при переході дороги в подібному режимі в Японії минулого року госпіталізували 36 людей. А за останні чотири всього постраждало 120 людей. Для порівняння, щорічно в цій країні від диких мавп страждає в середньому 25 людей.

Помітна проблема

«Смартфонна хода» стала досить масовим та помітним явищем, яке вже викликає суспільне обговорення. На цю тему, наприклад, пишуть відомий місцевий блогер Shisaku та консультант Майкл Качек, який живе в Японії понад 20 років. Останній каже, що «смартфонна хода» – це лише тимчасове явище.

Японці наочно показують своє захоплення смартфонами

За його словами, телефонний етикет в Японії кращий, ніж будь-де у світі. Жителі цієї країни, наприклад, дуже рідко розмовляють по телефону в потягах, а підлітки не включають музику на гучномовець.

Проте до того часу, коли японці напрацюють норми поведінки зі смартфонами на перехрестях, їм доведеться дещо постраждати. Блогер навіть прогнозує, що відоме своєю завантаженістю перехрестя Shibuya може виявитися колись паралізоване подібними користувачами.

За матеріалами: BBC, JapanToday, Shisaku.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися