З 10 липня у столичній підземці можна користуватися бездротовим доступом до Всесвітньої мережі. Ні, це не Wi-Fi – це технологія GPRS. Щоправда, мобільний інтернет є тільки на станціях «Політехнічний інститут» та «Вокзальна», а також перегоні між ними. І поки в тестовому режимі. Першою тести почала МТС, а з минулого тижня до неї приєдналися й інші оператори. Ми ж вирішили дізнатися, наскільки якісною є ця послуга, і проїхалися для цього в метро.
І на «Політехнічному інституті», і на «Вокзальній» якість сигналу висока, а підключення до мобільного інтернету відбувається без проблем. Вийти в мережу можна з будь-якої точки цих станцій – і з платформ, і з центрального залу. Виняток становлять лише ескалатори, де під’єднатися нам не вдалося. Але на них традиційно для багатьох станцій покриття або нема зовсім, або воно дуже слабке.
![Якість сигналу на «Політехнічному інституті»](https://techtoday.in.ua/wp-content/uploads/2014/07/updscreenshotapp7.jpg)
Швидкість завантаження сторінок та оновлення сторінок на станціях не відрізняється від «поверхневої». GPRS-інтернет – річ досить примхлива. Навіть на вулиці він іноді може відмовлятися працювати. Але на станціях жодних збоїв не було. Навіть одночасне відкриття та оновлення п’яти сторінок проблем не викликало, відбувалося це з такою ж швидкістю, як і нагорі.
![Якість сигналу на «Вокзальній»](https://techtoday.in.ua/wp-content/uploads/2014/07/updscreenshotapp11.jpg)
А ось у перегоні швидкість значно впала. Проте і тут користуватися інтернетом можна досить комфортно, головне – не робити одразу багато запитів. Що цікаво, покриття ловить навіть за «Вокзальною» в напрямку «Театральної» – десь секунд 20 після станції сигнал від неї ще доходить.
![В перегоні якість сигналу дещо впала, сторінки вантажилися повільніше, хоча телефон показував таку ж якість покриття мережі, як і на станціях.](https://techtoday.in.ua/wp-content/uploads/2014/07/updscreenshotapp8.jpg)
Якщо ж така якість інтернету буде й після його впровадження на всіх підземних станціях і перегонах, то при поїздках в метро у пасажирів з’явиться ще один «таймкілер». Тобто можливість цікаво згаяти час.