eSIM: смартфони почнуть позбавлятися SIM-карток у 2019 році

Першим пристроєм з eSIM став годинник Samsung Gear S2 Classic 3G

Індустрія мобільного зв’язку може перейти на принципи, від яких вона відмовилася на світанку свого розвитку. Адже на початку 90-х у стандарті NMT для того, щоб змінити номер, не можна було просто переставити SIM-картку в телефоні. Саме це і пропонують впровадити у 2019 році виробники, масово запустивши eSIM.

eSIM

У компанії IHS впевнені, що до 2019 року всі учасники ринку смартфонів почнуть розміщувати у своїх моделях eSIM. Але, каже аналітик цієї фірми Дон Тайт, піонерами в цій галузі стануть виробники другого і третього ешелонів.

За оцінками IHS, кількість гаджетів з підтримкою eSIM збільшиться з 108,9 мільйона у 2016 до 986 мільйонів до 2021 року. Сьогодні немає жодної моделі смартфона з eSIM, але носимі пристрої, гаджети й елементи інтернету речей вже оснащуються вбудованими SIM-картками. Так відбувається тому, що це нові типи гаджетів, і їм не потрібно боротися зі спадщиною минулих поколінь подібних девайсів.

У головній відповідальній за мобільний зв’язок організації GSMA повідомили про роботу над eSIM ще у 2015 році на виставці Mobile World Congress. Зараз вона проходить стандартизацію, третя фаза якої призначена на поточний рік.

Програмовані картки eSIM поки будуть підтримувати роботу лише з одним оператором. Але асоціація GSMA планує запустити eSIM з підтримкою відразу декількох мобільних операторів одночасно.

Перевага eSIM полягає в тому, що користувачеві не доведеться замінювати SIM-картки при зміні оператора. Йому достатньо буде лише перемкнути опцію в меню свого гаджета. До того ж ці картки на 90% менше стандартних SIM, що звільнить додаткове місце в смартфонах для інженерних потреб.

Вбудована SIM-картка дозволяє власнику смартфону самостійно вибрати оператора й тарифний план, однак вибір контролює виробник пристрою. Це означає, що виробник повинен почати переговори з операторами з позиції продавця тарифів, а це зовсім інший всесвіт, у якому діють зовсім інші закони.

Тайт каже, що змінні SIM-картки не зникнуть водночас. Заміна на електронну програмовану версію триватиме поступово. Поставки SIM-карток знижуватимуться з 5,4 млрд штук (98% від загальної кількості) у 2016 році до 5,1 млрд (83,9%) у 2021 році.

Першим пристроєм з eSIM став годинник Samsung Gear S2 Classic 3G. Окрім нього також електронну SIM-картку підтримує Apple iPad Pro та кілька інших моделей годинників. Microsoft у 2016 році оголосила, що її програмна платформа матиме вбудовану підтримку електронної SIM-картки. Але виробники поки очікують завершення стандартизації у GSMA, і тому подібний модуль не з’явився у Windows 10. Зараз існує лише додаток, через який можна було б купувати пакети інтернет-трафіку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я