Субота, 2 Грудня, 2023

Facebook доставлятиме інтернет у зони катастроф гелікоптером

Стабільний зв’язок під час катаклізмів зникає одним із перших, тому компанії, серед яких і Facebook, розробляють способи швидкої доставки інтернету в такі регіони. Одним із свіжих проектів соцмережі став гелікоптер під назвою Tether-tenna. Він кружлятиме над зоною катастрофи та роздаватиме інтернет по вбудованому Wi-Fi.

Tether-tenna

За словами представників Facebook, подібний гелікоптер дозволить отримувати миттєву телекомунікаційну інфраструктуру. «Коли проект завершиться, ця технологія зможе миттєво розгортатися та працювати місяцями, надаючи зв’язок у випадку невідкладної ситуації», – розповідає Йель Магуйр, який керує лабораторією Facebook Connectivity Lab.

Tether-tenna можна розгортати у випадках, коли стільникові базові станції операторів пошкоджені, але оптичне волокно, яке з’єднує їх у мережу, уціліло. Магуйр каже, що в таких випадках гелікоптер під’єднується до оптоволоконної лінії та лінії електропостачання, після чого здіймається на висоту в кілька десятків метрів. Звідти він починає передавати бездротовий сигнал.

Tether-tenna

Подробиці проекту Tether-tenna поки що невідомі. Facebook може сама створити флотилію таких гелікоптерів або домовитися з мобільними операторами, щоб ті займалися виробництвом. Сам гелікоптер має розмір приблизно з автомобіль Volkswagen Beetle.

«Прототип знаходиться на ранніх стадіях, і необхідно виконати багато роботи, щоб бути певними, що дрон зможе автономно працювати кілька місяців поспіль, – каже Магуйр. – Але ми задоволені досягнутим». Експерт розповів, що прототип Tether-tenna на тестах працював без перерви 24 години. Згодом цей час збільшать до кількох місяців. Необхідно також вирішити й деякі інші завдання, такі як протистояння сильному вітру та блискавкам. Існують також проблеми з безпеки, оскільки Tether-tenna живиться від високовольтного кабелю.

Tether-tenna є одним з багатьох способів забезпечити стабільний інтернет-канал у всьому світі. Іншим є проект Aquila – це дрон-літак для передачі інтернету у віддалені регіони. Цукерберг нещодавно подарував Папі Римському такого дрона, який не літає. Це була мініатюрна іграшка, а справжній дрон значно більший – він являє собою гігантське літаюче крило завширшки 42 метри, що навіть більше, ніж розмах крил Боїнга 737. Вага Aquila приблизно така, як у малолітражного авто.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися