Понеділок, 15 Квітня, 2024

Facebook надавала стороннім доступ до приватного листування користувачів

Газета New York Times опублікувала розслідування про договори Facebook щодо широкого обміну даними з Apple, Amazon, Microsoft, Spotify, Netflix та іншими. Журналісти з’ясували, що соцмережа передавала не лише ті дані, про які заявляла раніше. Внутрішні документи компанії та інтерв’ю з колишніми співробітниками та її партнерами показали, що Facebook також надавала доступ до приватних даних користувачів без їхнього дозволу. Це попри заборону від 2011 року від Федеральної торгової комісії США, яка заборонила соцмережі передавати дані без явного підтвердження від користувачів.

Загальна кількість партнерів, які таємно читали приватні дані користувачів, складає понад 150 компаній. Найстаріший такий договір діяв з 2010 по 2017 роки. Багато інших договорів діють і сьогодні, хоча юзери досі не знають, що їхні дані передавали стороннім організаціям без їхнього дозволу.

Apple досі має доступ до контактів і календаря користувачів Facebook, навіть якщо вони заборонили передавати ці відомості. Apple відповіла Times, що не знала про необхідність особливого дозволу і що дані ніколи не залишають пристрій. Amazon до останнього часу користувалася іменами і контактною інформацією користувачів. Пошукова система Microsoft Bing отримувала несанкціонований доступ до імен та інформації з профілів друзів, але вже начебто видалила ці дані. Spotify, Netflix і Royal Bank of Canada отримували доступ до особистих повідомлень користувачів.

Директор з конфіденційності та публічної політики Facebook Стів Саттерфілд дав коментар на публікацію Times: «Партнери Facebook не можуть ігнорувати користувацькі налаштування конфіденційності, і було б помилково припускати інакше. Протягом багатьох років ми співпрацюємо з іншими компаніями, щоб люди могли використовувати Facebook на пристроях і платформах, підтримкою яких ми самі не займаємося. На відміну від ігор, служб потокової музики або інших сторонніх додатків, які пропонують незалежне від Facebook оточення, наші партнери надають особливі функції Facebook і не можуть використовувати інформацію в інших цілях».

Ця інформація про зловживання Facebook користувацькими даними відбувається через всього два місяці після найбільшого злому даних в історії цієї соцмережі та через тиждень після чергового масштабного витоку приватного контенту.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися