Facebook пропонує користуватися VPN для захисту, але це стривожило користувачів

Причина для хвилювання в тому, що Onavo Protect належить самій Facebook. Соцмережа купила його у 2013 році

Днями користувачі помітили додатковий пункт меню у клієнтах Facebook на iOS. Він називається «Захист», і при його натисненні користувача направляють у магазин App Store для завантаження додатка Onavo Protect. Він створює приватну мережу Virtual Private Network (VPN), і такий підхід часто використовується для захисту. Однак спроба Facebook «підсадити» юзерів на VPN схвилювала людей.OnavoПричина для хвилювання в тому, що Onavo Protect належить самій Facebook. Соцмережа купила його у 2013 році і з того часу використовує його для шпигування за діями користувачів. Facebook таким чином дізнається, як юзери використовують свої додатки на смартфоні, які сайти відвідують тощо. Наприклад, саме Onavo стало джерелом інформації про те, що Snapchat почав втрачати популярність після того, як Facebook запровадила у своєму сервісі Instagram функцію історій. Дані від Onavo також підштовхнули Facebook запустити функцію групових відеочатів у Messenger, підгледівши її в додатку Houseparty.

Критику викликає те, що Facebook недостатньо чітко повідомляє про свої зв’язки з Onavo. Багато юзерів можуть ніколи не здогадатися, для яких цілей збираються їхні дані.

Представник Onavo Ерез Навех говорить, що додаток збирає дані про мобільний трафік для удосконалення продукту.

Навех також каже, що додаток попереджає про збирання інформації. Але оскільки Onavo є власністю Facebook, користувачі фактично дають дозвіл соцмережі шпигувати за ними. Сховавшись через VPN від Onavo від постачальників інтернету та інших служб користувачі повністю розкриваються перед Facebook.