Facebook склав точну карту розташування жителів Землі

Навчати нейромережу фахівцям Facebook було складно, оскільки людство забудувало будівлями менше 1% території суші

Можна з точністю до 5 метрів дізнатися, де знаходяться скупчення людей на планеті. За допомогою своєї системи штучного інтелекту Facebook склав карту населення 23 країн. Така мапа людських скупчень потрібна Facebook, щоб ефективніше надавати свої сервіси.

Facebook

Уперше про роботу над картою, що показує розташування жителів планети, у Facebook розповіли у лютому 2016 року. На той час карта була готова для 20 країн світу.

Програмний комплекс склав карту, об’єднавши дані державних переписів населення в різних країнах із супутниковими знімками високої роздільної здатності. Штучний інтелект навчився автоматично розпізнавати на фотографіях зведені людиною будівлі та «накладати» людей на житлові будови.

Навчати нейромережу фахівцям Facebook було складно, оскільки людство забудувало будівлями менше 1% території суші. Це досить мала кількість інформації для «годування» штучного інтелекту.

Для складання карти перших 20 країн було опрацьовано 350 терабайт фотографій з площі 21,6 млн квадратних кілометрів. Для їхньої обробки нейромережу системи запустили одночасно на тисячах серверів. Вони просканували 14,6 млрд супутникових знімків – і знайшли всі людські будівлі.

Створена карта розподілу населення планети допоможе Facebook та іншим компаніями планувати розвиток мереж, зокрема, для доступу в інтернет. Наприклад, у районах з великою концентрацією людей найкраще підходять точки доступу Wi-Fi, а з низькою концентрацією – стільниковий зв’язок.

Сама соцмережа працює над рішенням з глобального доступу в інтернет у віддалених районах на основі супутників та дронів, які літають у стратосфері. «Супутники є чудовим рішенням для нас. Наші дані показують, що найкращим способом вивести міста онлайн є інтернет в небі, – розповіла голова стратегічних інновацій Facebook Янна Льюїс. – Ми намагаємося об’єднати людей від стратосфери і до космосу, використовуючи висотні дрони та супутники для доповнення наземних мереж».