Репортаж з науково-популярної конференції Brain&Ukraine

За 50 років робототехніка буде настільки розвиненою, що буде важко відрізнити людину від робота

22 вересня в Києві пройшла конференція під назвою Brain&Ukraine. Захід було цікаво тим, що наукові діячі просто і доступно розповіли про ті галузі науки, якими вони займаються. Адже Україну все частіше називають країною стартапів, при цьому наш науковий потенціал ще залишається недооціненим.

Конференція Brain&Ukraine, яка пройшла за підтримки Vodafone Україна, показує, що практичне впровадження інновацій – ключовий базис для успішного розвитку будь-якої країни. Саме тому Vodafone підтримує українських вчених, зокрема, за допомогою Tech Today Hub – платформи для об’єднання науки і бізнесу, за допомогою якої вдалося вибудувати міст між наукою і бізнесом.

З яскравих виступів конференції Brain&Ukraine можна виділити доповідь Омар Хатамле – керівника відділу інновацій NASA. Він розповів про свій погляд на те, що чекає людство в найближчі 50 років. Леонід Пономаренко, фізик українського походження, учасник робочої групи, яка відкрила найміцніший і тонкий матеріал в світі – графен, розповів про властивості цього матеріалу і можливості його застосування.

На відео нижче можна подивитись записи деяких виступів, які викладені на каналі bitlive.

Омар Хатамле. Керівник відділу інновацій NASA. На його думку, за 50 років робототехніка буде настільки розвиненою, що буде важко відрізнити людину від робота. У своєму виступі він розповів, чого очікувати найближчим часом від космічних досліджень, коли ми відкриємо життя на інших планетах і коли будемо кататися на Марс, як в Одесу.


Леонід Пономаренко. Британський учений українського походження. Доктор, доцент фізичного факультету, науковий співробітник Ланкастерського університету. Він досліджує властивості найміцнішого у світі матеріалу – графену. Потенційно графен може замінити кремній, можливо, комп’ютери майбутнього будуть зроблені із цього матеріалу.

Олексій Резніченко. Засновник конструкторського бюро робототехніки.

Олександр Романко. Аналітик-дослідник в IBM Canada, професор університету Торонто, розповів про реальні успіхи індустрії даних та штучного інтелекту. На його думку, проблеми моралі та етики стримують розвиток штучного інтелекту.

Олег Кришталь. Дослідник мозку та директор Інституту фізіології. Розповів про дослідження, які допоможуть боротися з такими хворобами, як ішемічний інсульт, розсіяний склероз та епілепсія.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я