Facebook запустив аналог YouTube – відеосервіс Watch

Поки що незрозуміло, чи буде Facebook примусово переводити користувачів у Watch, коли ті захочуть подивитися відео

Компанія Facebook розробила новий сервіс для перегляду відеозаписів. Служба Watch орієнтована на періодичні відеопрограми.

Watch буде працювати на мобільних платформах, на ноутбуках і стаціонарних комп’ютерах. Доступ до сервісу можна буде отримати з мобільних пристроїв, комп’ютерів і телевізорів зі встановленим додатком Facebook.

Watch

Сервіс орієнтований на періодичні відеопрограми і дозволить користувачам не пропускати черговий випуск. Тобто через Facebook Watch буде можливість дивитися інтернет-шоу, прямі трансляції зі спортивних змагань та коментувати їх.

Вкладка Watch буде персоналізованою – кожен бачитиме на ній програми, які алгоритм вважатиме найцікавішими саме для конкретного користувача. На ній також будуть матеріали, які подобаються друзям. Watch також дозволить дивитися онлайн-трансляції та стежити за улюбленими авторами відео. У ньому можна буде відзначати ролики для перегляду пізніше, підписуватися на авторів і знаходити нові відео за рекомендаціями або пошуковими запитами.

Поки що незрозуміло, чи буде Facebook примусово переводити користувачів у Watch, коли ті захочуть подивитися відео. Однак це цілком можливо: Facebook раніше змусив користувачів писати повідомлення через спеціальний месенджер.

Зараз Facebook вже уклав контракти з компаніями Vox Media, BuzzFeed, ATTN, Group Nine Media та іншими, які орієнтуються на аудиторію у віці 30-40 років. У 2016 році Facebook перейнявся створенням власного контенту і найняв засновника розважального сайту CollegeHumor, а також інших фахівців у цій сфері.

Про плани Facebook створити конкурента YouTube стало відомо ще у 2014 році. Тоді соцмережа вирішила повністю змінити розділ «Відео» на сторінках компаній та спільнот. Цей розділ став менше схожим на газету і більше – на телевізор, де можна переключатися між різними каналами. Приблизно такий же дизайн мають сторінки YouTube.

У травні 2017 року Facebook також запропонувала авторам контенту отримувати гроші у випадках, коли інші учасники соціальної мережі публікують їхній контент без дозволу. Подібне стало можливим завдяки розширенню інструменту Rights Manager, який дозволяє творцям роликів використовувати аналізатор відео для автоматичного визначення випадків копіювання та публікації матеріалів.

За схожим принципом працює технологія YouTube Content ID, яка також захищає від піратства творців оригінальних відеоматеріалів. До запуску Rights Manager власники відеороликів у Facebook мали два варіанти: вони могли видалити вкрадене відео чи залишити його.

Інтернет-ресурси все більше звертають увагу на виробництво власного контенту. Найбільший відеохостинг планети YouTube заявив про наміри стати більш схожим на телевізор ще у 2015 році. Мова йде про сервіс YouTube Red, який легально транслює фільми та серіали. Він дозволяє відеохостингу стати конкурентом популярним на Заході сервісам потокового відео на замовлення як Netflix, Amazon і Hulu. Окрім цього, відеохостинг планує випустити щонайменше 10 власних фільмів і серіалів із зірками YouTube.

Віце-президент Facebook у Європі, Близькому Сході та Африці Нікола Мендельсон взагалі прогнозує, що в наступне десятиліття текстові пости повністю зникнуть. Їх замінять саме відеоролики. Експерт вважає, що вже протягом наступних п’яти років текстові пости практично повністю зникнуть із соцмережі. Усі новини у стрічці здебільшого складатимуться із записаних на камеру монологів. Причому ці ролики робитимуть без попередньої підготовки.