Понеділок, 24 Червня, 2024

Фальшиві відео (діпфейк) запропонували виявляти за серцебиттям

Дослідники з Intel та Університету Бінгемтона розробили нову технологію визначення чи є відео фальшивим. З розвитком технологій діпфейки (фальшиві відео) стали доступними будь-кому і потребують небагато часу та грошей для створення. Такі відео можуть бути небезпечними, оскільки на них можна змусити будь-яку особу, особливо політиків, говорити те, що вона ніколи б не сказала.

Одним із найвідоміших випадків публічно визнаного використання діпфейку став кліп видання Buzzfeed. Ролик з колишнім президентом США Бараком Обамою створили, щоб привернути увагу до проблеми діпфейків. На тому відео Обама говорив те, що він насправді не казав.

Великі організації, включаючи Facebook та Microsoft, шукають способи визначення діпфейк-відео. Але це історія боротьби зброї та броні: щойно дослідники придумають як відрізняти фальшиве відео, програмне забезпечення для його створення починає враховувати знайдену особливість.

Винахід фахівців Університету Бінгемтона та Intel може надовго надати перевагу на сторону технологій визначення діпфейків. Запропонована ними технологія пропонує використовувати для визначення оригінальності відео не артефакти картинки, які залишаються після редагування, а біологічні особливості людей в кадрі.

Серед таких особливостей – серцебиття та циркуляція крові, що непомітно для глядача. Однак насправді з кожним ударом серця колір людської шкіри дещо змінюється і алгоритми здатні це помітити. Це відома в медицині технологія фотоплетизмографія, яку використовують для моніторингу стану немовлят, щоб не прикріпляти до їхньої чутливої шкіри натільні датчики.

В фалишивих відео також є циркуляція крові у людей в кадрі, але вона відображена не так якісно як в оригінальному відео. Також в різних частинах фальшивого обличчя або тіла буде різна циркуляція крові.

Розбіжність серцебиття різних використаних у фальшивому відео частин тіла дозволяє визначати оригінальність з точністю понад 90%. Також методика дозволяє назвати в якому програмному забезпеченні створювалося проаналізоване діпфейк-відео. Сьгогодні найчастіше використовується чотири програми для генерації фальшивок: DeepFakes, Face2Face, FaceSwap,  NeuralTex.

А якщо ви хочете проекспериментувати з діпфейк-відео, читайте пораду «Як вставити своє обличчя у відео (створити дипфейк) на Android».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися