Середа, 19 Червня, 2024

Android 11 продовжить тренд з блокування розширених можливостей

Google готується випустити свіжу Android 11, і в ній продовжиться обраний раніше рух в напрямку обмеження розширених можливостей. Google представила код для жорсткіших перевірок прихованих програмних API в Android.

Недокументовані можливості – це реалізовані в програмному коді функції, для яких розробник не надав офіційної документації. Часто такі недокументовані функції дозволяють робити набагато більше, ніж можливо виключно за допомогою документованих функцій.

Боротьба Google проти свободи на Android почалася з моменту, коли ця ОС стала монополістом. Користувачам, наприклад, заборонили переносити додатки на картку пам’яті. Але найбільш помітне обмеження свободи відбулося з випуском Android 9 Pie. У цій ОС користувачам відключили можливість використання недокументованих функцій для запису дзвінків (офіційно функцію запису дзвінків прибрали значно раніше). Раніше Google оголосила, що боротиметься з використанням не за призначенням функцій для інвалідів.

Майбутнє посилення контролю за використанням недокументованих можливостей Google пояснює прагненням підвищити стабільність роботи додатків.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися