Флеш-пам’ять тепер можна надрукувати на будь-якому предметі

Учені з Університету Дюка розробили технологію, яка дозволить оснастити флеш-пам’яттю будь-яку річ. Адже її можна надрукувати на струменевому принтері. Розробники кажуть, що їхнє рішення буде корисним у створенні програмованої електроніки на гнучких матеріалах, таких як папір, пластик чи тканина.

Роздрукована пам’ять аналогічна 4-бітному накопичувачу і, за словами розробників, повністю готова для практичного використання. А завдяки нанесенню через принтер роздруковування можна виконувати при низьких температурах.

«Пам’ять є ніби абстрактною річчю, але по суті це низка нулів та одиниць, які можна використати для кодування інформації, – говорить один з авторів технології Бенжамін Вайлі. – Більшість флеш-накопичувачів кодують інформацію в кремнієвих транзисторах, які зберігають її в зарядженому стані».

Новий матеріал має за основу покриті кремнієм мідні нанодроти, які додатково розміщені в полімерній матриці. Він зберігає дані не у вигляді заряду, а у вигляді зміни опору електричному струму. Прикладаючи невелику напругу, можна змінювати записані в такій пам’яті дані.

Науковці вже продемонстрували працездатність своєї розробки. Вони роздрукували електричний ланцюг для роботи чотирьох світлодіодів, які можна було запрограмувати спрацьовувати за певним алгоритмом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я