Неділя, 19 Травня, 2024

Флеш-пам’ять тепер можна надрукувати на будь-якому предметі

Учені з Університету Дюка розробили технологію, яка дозволить оснастити флеш-пам’яттю будь-яку річ. Адже її можна надрукувати на струменевому принтері. Розробники кажуть, що їхнє рішення буде корисним у створенні програмованої електроніки на гнучких матеріалах, таких як папір, пластик чи тканина.

Роздрукована пам’ять аналогічна 4-бітному накопичувачу і, за словами розробників, повністю готова для практичного використання. А завдяки нанесенню через принтер роздруковування можна виконувати при низьких температурах.

«Пам’ять є ніби абстрактною річчю, але по суті це низка нулів та одиниць, які можна використати для кодування інформації, – говорить один з авторів технології Бенжамін Вайлі. – Більшість флеш-накопичувачів кодують інформацію в кремнієвих транзисторах, які зберігають її в зарядженому стані».

Новий матеріал має за основу покриті кремнієм мідні нанодроти, які додатково розміщені в полімерній матриці. Він зберігає дані не у вигляді заряду, а у вигляді зміни опору електричному струму. Прикладаючи невелику напругу, можна змінювати записані в такій пам’яті дані.

Науковці вже продемонстрували працездатність своєї розробки. Вони роздрукували електричний ланцюг для роботи чотирьох світлодіодів, які можна було запрограмувати спрацьовувати за певним алгоритмом.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися