П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Голландці створили нову торрент-мережу, стійку до злому та блокування

Нова торрент-мережа Tribler обіцяє бути повністю захищеного від санкцій держав. Файли можна шукати безпосередньо в додатку, які для більшої зручності поділені на канали, найбільший з яких присвячений торрент-трекеру RuTracker. Новинку створили в Делфтському технологічному університеті.

За словами засновника і керівника проекту професора Йохана Пувелсе, він хотів зробити захищений від зовнішніх факторів файлообмінник. Саме тому було вибрано торрент-схему, яка не має центральних серверів, що зберігають дані.

Йохан Пувелсе каже, що заблокувати Trible можна, відключивши лише увесь інтернет. Розробка Tribler ведеться з 2006 року, нині Tribler досяг версії 7.5.1. Tribler існує у версіях для Windows, Linux, macOS і Android і має відкритий вихідний код.

За принципом роботи торент-клієнт нагадує колись популярний додаток eDonkey. Його особливість – користувачі могли з його допомогою шукати файли, а не тільки їх завантажувати. Популярні нині торрент-системи дозволяють лише завантажувати файли, а шукати їх доводиться на сторонніх сайтах та ресурсах.

Завдяки тому, що в Tribler контент знаходиться «поза очима» пошукових систем, буде складніше відстежити роздавання контенту. Відсутність центральних серверів дозволяє виключити ймовірність їх блокування. Додаткову безпеку забезпечує вбудована в Tribler мережа анонімайзерів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися