Голлівудські фільми може почати писати штучний інтелект: сценаристи просувають відповідну поправку до правил

Якщо, наприклад, керівник студії передає сценарій, згенерований штучним інтелектом, людині-письменнику для доопрацювання та редагування, людина все одно отримає визнання як перший автор, тобто вона отримає більше грошей.

Гільдія сценаристів Америки (профспілка, яка представляє кіно- та телесценаристів) запропонувала дозволити використання штучного інтелекту, такого як ChatGPT, для написання сценаріїв. Авторство при цьому пропонується повністю присвоювати людям, передає Variety.

Пропозицію сценаристів гільдії (WGA) обговорювали під час поточних переговорів з Альянсом продюсерів кіно і телебачення – величезним представницьким органом студій і виробничих компаній.

Однак ще нічого не встановлено, і дехто закликає бути обережними щодо цієї попередньої інформації, яка з’являється на тлі напруженого переговорного процесу.

«WGA перебуває в режимі блокування засобів масової інформації під час переговорів, і все, що ви читаєте, що безпосередньо залежить від реклами компаній і доступу до них, просочується з компаній, — написав у Twitter Джон Роджерс, сценарист телебачення та кіно. – Сприймайте будь-що з недовірою».

Замість повної заборони штучного інтелекту, як дехто сподівався, коли минулого місяця стало ясно, що гільдія зацікавлена в регулюванні його використання, передбачувана пропозиція дозволить авторам використовувати технологію без необхідності ділитися компенсацією, яку письменник отримує від виробництва кіноконтенту.

Якщо, наприклад, керівник студії передає сценарій, згенерований штучним інтелектом, людині-письменнику для доопрацювання та редагування, людина все одно отримає визнання як перший автор, тобто вона отримає більше грошей.

По суті, пропозиція гільдії розглядатиме штучний інтелект як інструмент, а не як автора, що могло б позбавити авторів від головного болю, пов’язаного з боротьбою компаній-розробників за те, хто отримає скільки частки авторства.

Якщо WGA досягне свого, сценарії, створені штучним інтелектом, не вважатимуться ні літературним матеріалом, ні вихідним матеріалом. Перший описує те, що письменник насправді викладає на папері, тоді як «вихідний матеріал» охоплює будь-який носій, з якого створено сценарій або на якому базується.

Вкрай важливо, оскільки проза штучного інтелекту навіть не кваліфікується як «вихідний матеріал», письменник-людина, який її адаптує, все одно може отримати високу оцінку «написано автором», що дає їй право на повну частку авторства та грошей. Примітно, що, пропозиція не стосується сценарію, повністю написаного штучним інтелектом без втручання людини.

Пропозиція — і переговори загалом — тримаються в таємниці, тому ми насправді не знаємо, наскільки довіряти цій перспективі. Цілком може бути тим, що студії-монополісти хочуть, щоб її спеціально поширили, попереджають деякі автори у відповідь на цю новину.

А враховуючи чутки про страйк письменників на горизонті, підрив згуртованості WGA зіграє прямо на руку великим студіям. Тим не менш, правда це чи ні, але в якийсь момент гільдії доведеться звернути увагу на використання штучного інтелекту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я