Понеділок, 24 Червня, 2024

Головна інновація року: заряджання через Wi-Fi

На початку року інженери Вашингтонського університету розробили технологію, яка забезпечує живлення невеликих пристроїв енергією, що генерується WiFi-роутером. Система Power Over Wi-Fi (PoWiFi) має настільки великий потенціал, що журнал Popular Science назвав її найбільш інноваційною технологією з розроблених у цьому році.

 

За допомогою енергії WiFi-сигналу вченим уже вдалося живити простенький температурний датчик, чорно-білу камеру низької роздільної здатності і зарядити фітнес-трекер Jawbone з нуля до 41% за дві з половиною години. При цьому система зроблена так, що функція підзаряджання абсолютно не впливає на якість вихідного сигналу від WiFi-роутера.

Експерти кажуть, що розробка буде корисною для побудови «інтернету речей»: вбудованих мініатюрних сенсорів з кавоварки, кондиціонерів, холодильників і мобільників, які дозволять пристроям «спілкуватися» один з одним.

Основною проблемою під час створення цієї технології була періодичність роботи WiFi-роутера, у якого бувають періоди мовчання. Для цього було вирішено передавати «енергетичні пакети» по Wi-Fi-каналах, які на даний час не використовуються. Їх приймають інтегровані в прилади спеціальні сенсори.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися