Google фінансує RADAR – сайт, на якому новини писатиме штучний інтелект

Запуск проекту призначений на 2018 рік. Майбутній сайт стане концентратором новин, звідки свої матеріали зможуть брати незалежні видавці та місцеві блогери.

Компанія Google фінансує проект, який буде використовувати штучний інтелект для автоматичного написання новин. Сайт RADAR (Reporters, Data and Robots – журналісти, дані та роботи) розробляють також силами британського новинного агентства The Press Association. Саме воно отримало від Google $870 000 на розвиток проекту.

RADAR

Запуск проекту призначений на 2018 рік. Майбутній сайт стане концентратором новин, звідки свої матеріали зможуть брати незалежні видавці та місцеві блогери. За прогнозами, автоматизована система «видаватиме» близько 30 тисяч публікацій щомісяця.

Повністю автоматизувати створення новин поки не вдається. Тому RADAR допомагатимуть професійні журналісти. П’ятеро професіоналів використовуватимуть офіційно відкриті джерела на теми здоров’я, злочинності, ринку праці тощо.

«Досвідчені журналісти будуть важливою ланкою в процесі, але RADAR дозволяє збирати аналітику на основі штучного матеріалу, щоб збільшити кількість локальних новин. Це неможливо зробити в ручному режимі», – говорить редактор The Press Association Піт Кліфтон. Він також додає, що нині існує потреба в доступному способі створення локальних новин.

В ініціативу цифрових новин Google Digital News Initiative також інвестують Університети Лондона та Мюнхена. Перший, наприклад, вклав у проект майже $300 тисяч, хоча його представники сумніваються в тому, що програмний комплекс покращить висвітлення локальних подій.

«Ви не можете зробити автоматизоване висвітлення локальних новин тому, що для цього потрібно багато розслідувань, політики та персональних взаємовідносин. Треба знати, хто сказав, що сказав та кому сказав, – говорить один з учасників проекту із Університету Лондона Ніл Труман. – Важко отримати цю інформацію у вигляді новинного потоку».

Хоча до роботів-журналістів багато хто ставиться скептично, але вони вже працюють. У січні цього року китайські розробники продемонстрували комп’ютера-журналіста Сяо Нань. Свою першу замітку для газети Southern Metropolis Daily він написав менш ніж за секунду. Причому цей час охопив також аналіз джерел. Перша замітка робота Сяо Нань складається з 300 ієрогліфів. За секунду система змогла знайти й проаналізувати інформацію, а також написати зв’язний текст про збільшення кількості поїздок напередодні китайського Нового року. Розробник робота-журналіста професор Пекінського університету Вань Сяоцзюнь зазначає, що система здатна писати і невеликі замітки, і великі статті. Вона аналізує набагато більше даних, ніж жива людина. Єдине, чого поки не вміє робот, – брати інтерв’ю або ставити додаткові питання на основі отриманих раніше відповідей.