Вівторок, 16 Липня, 2024

Google хоче допомогти користувачам шукати нову роботу

Скоро вже не потрібно буде сидіти одночасно на десятках сайтів вакансій, щоб знайти собі роботу. Шукати її можна буде безпосередньо в Google. Нова функція вже працює в пошуковому рядку.

 

роботу

Кадрові питання вирішує як настільна версія пошуковика Google, так і його мобільний варіант. Усе, що потрібно, аби отримати перелік вакансій, – вводити фрази на кшталт «вакансії поруч» або «вакансії менеджера». Після цього пошуковик видасть таблицю з результатами, яка міститиме назву компанії, вимоги до вакансії, дату публікації оголошення про вакансію. За наявності відомостей Google також видасть дані про можливий рівень доходу на тій чи іншій роботі.

 

Якщо необхідно знайти якусь конкретну професію, тоді пошукові результати можна фільтрувати за різними параметрами. Наприклад, за категорією (менеджмент, обслуговування, охорона здоров’я), посадою (медсестра, інженер, бариста), а також за типом працевлаштування (на повний день, за контрактом, інтерн).

Щоб спростити регулярне стеження за новими вакансіями, можна також зберегти пошуковий запит та наказати Google висилати повідомлення на електронну пошту щоразу, як тільки з’явиться нова оптимальна пропозиція.

Нова функція пошуку вакансій у Google вже працює, але поки тільки у США. Для її реалізації пошуковий гігант домовився з найбільшими компаніями у сфері пошуку роботи, такими як LinkedIn, Monster, WayUp, DirectEmployers, CareerBuilder, Glassdoor та Facebook. Також пошуковий гігант опублікував документацію, щоб інші рекрутингові сайти могли вбудувати свою базу даних у пошуковик.

В майбутньому шукати роботу може стати значно складніше. Консалтингова компанія McKinsey & Company проаналізувала 800 професій. Вона склала прогноз, у яких сферах роботи замінять людей, а де автоматизація неможлива. Компанія проаналізувала близько 2 тисяч завдань працівників різних професій. Виявилося, що більшість співробітників близько 20% робочого часу витрачають на одноманітні завдання, які можна автоматизувати з допомогою роботів.

Найефективніше, за даними McKinsey & Co, можна автоматизувати роботу громадського харчування і торгівлі. У кафе та ресторанах 73% дій, які виконуються людьми, можна перекласти на пристрої, використовуючи вже наявні технології. Виробнича діяльність теж під загрозою, наприклад, 90% роботи різальників та зварювальників можуть виконувати роботи.

Машинам поки що недосяжна керівна діяльність. Також не можна автоматизувати навчання і медицину – у цих професіях потрібний безпосередній контакт з людьми й особливості людського мислення.

Загалом роботи можуть замінити людей у професіях, де виконується одноманітна і монотонна робота. Однак повністю замінити людину не можна майже ніде, особливо там, де потрібно критичне мислення, властиве людині. Але поступово ця ситуація змінюється. Наприклад, учені з Массачусетського технологічного інституту готують роботів до роботи старшими медсестрами. Ця посада передбачає керівництво молодшим персоналом і вирішення багатьох завдань одночасно.

Як зазначають експерти Wall Street Journal, сучасні технології дозволяють автоматизувати 45% завдань. А за дослідженням Оксфордського університету і компанії Deloitte, приблизно 35% робочих місць у найближчі 20 років опиняться під загрозою автоматизації і комп’ютеризації. За оцінками Всесвітнього економічного форуму, до 2020 року робототехніка і штучний інтелект розвинуться настільки, що призведуть до скорочення 5 млн робочих місць у розвинутих країнах. В Азії через це в найближчі 20 років більше 137 млн осіб – це майже половина робочої сили в регіоні – можуть втратити свої місця через роботів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися