Google хоче вбити веб-посилання, однак поки що не знає, як

На честь 10-ліття Chrome у Google вирішили, що веб-посилання сьогодні стали дуже складними і малозрозумілими для користувачів.

Спершу в Google вирішили, що картки пам’яті – це надто складно для середнього користувача. Тепер найбільший пошуковик планети вважає, що для юзерів стала незрозумілою концепція URL. Це веб-посилання, на які клікав кожен користувач інтернету для переходу на ту чи іншу веб-сторінку чи сайт. Шанси втілити замислене в Google є, оскільки її браузер Chrome є монополістом в інтернеті.

На честь 10-ліття Chrome у Google вирішили, що веб-посилання сьогодні стали дуже складними і малозрозумілими для користувачів. Йдеться про те, що багато сайтів дають своїм веб-сторінкам автоматичні адреси, які виглядають як набір із десятків літер та цифр. Подібні веб-посилання людині складно прочитати, і тому, на думку Google, варто позбутися веб-посилань узагалі.

«Людям сьогодні важко зрозуміти URL, – каже менеджер Chrome Адрієнне Портер Фелт. – Їх складно читати, важко дізнатися, якій частині довіряти. І загалом я не думаю, що веб-посилання є гарним способом показати справжність сайту. Тому ми хочемо перейти в місце, де веб-автентичність зрозуміла кожному, щоб було зрозуміло, з ким люди розмовляють, коли вони використовують сайт, і чи можливо зрозуміти, чи варто довіряти сайту. Але це означає великі зміни в тому, як та коли Chrome відображає URL».

Попри масштабні плани, у Google поки що не знають, як втілити таку революцію у веб-посиланнях. Портер Фелт та головний інженер Chrome Джастін Шух говорять, що розробники в пошуку кращого рішення. Наявні варіанти вони поки не розголошують.

Зараз, кажуть розробники Chrome, вони збирають інформацію про те, як люди використовують URL. Отримавши таку інформацію, фахівці планують створити альтернативу веб-посиланням, яка надає більше безпеки та цілісності веб-автентичності. Вона також має надати більше зручності обміну посиланнями на мобільних пристроях.

Chrome уже давно використовує своє монопольне становище для просування рішень, які змушені використовувати сайти та інші браузери. Одна з таких – відображення лише головного домену сайту без повної веб-адреси відкритої в дану мить сторінки. Щоб побачити повну адресу, необхідно було клікнути на адресний рядок. Ідея виявилася провальною, і через кілька тижнів Google прибрала цю функцію.

Інша пропозиція Chrome – використовувати шифроване з’єднання HTTPS усюди, навіть там, де воно не потрібне. Розробники говорять, що вони таким чином посилили захист, а критикам необхідно просто звикнути. Однак використання HTTPS є дорогим, наприклад, при роботі із сайтами з HTTPS на мобільному пристрої через 3G збільшується на 50% затримка в пересиланні даних та на 30% – споживання енергії. Зважаючи, що за стандартом затримка при пересиланні даних через UMTS становить не менше 500 мс, час завантаження веб-сторінок зростає у 1,5 раза. А при відтворенні відео на мобільних пристроях вони витрачають на 25% менше енергії при прийманні даних по HTTP. Окрім цього, інтернет-сервіси стають дорожчими: їм необхідно створювати інфраструктуру для підтримки HTTPS та купувати сертифікати. Останні коштують близько $2000 на рік.

Також Chrome запровадив нове загрозливе повідомлення для користувачів. При відвідування деяких сайтів вони в адресному рядку можуть бачити сповіщення «незахищений» (Not secure) зі знаком оклику поряд. Однак браузер видасть сповіщення про незахищене з’єднання навіть для сайтів, яких не існує. Єдине, що грає роль, – абревіатура http чи https перед іменем сайту. І використання HTTPS не означає безпечності сайту. Хоча Chrome буде видавати «захищений», сайт може виявитися зламаним хакерами і розповсюджувати шкідливе програмне забезпечення. Також отримати сертифікат HTTPS можуть фішингові та інші шкідливі сайти. Подробиці читайте в статті «Нова страшилка у Chrome: чи варто розслаблятися, коли браузер видає «захищений».

Портер Фелт говорить, що група розробників буде готова публічно розкрити свої ідеї до весни наступного року.

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я