Google хочуть змусити продати Chrome і частину рекламного бізнесу

браузер Chrome є монополістом серед програм для доступу онлайн

Міністерство юстиції США разом з Генеральною прокуратурою США готують позов проти монопольної поведінки Google. Якщо вони виграють процес, пошукового гіганта можуть змусити продати браузер Chrome, а також частину свого рекламного бізнесу.

Google нині домінує на ринку інтернет-реклами. Основними інструментами такого домінування є пошуковик, браузер Chrome та мобільна операційна система Android. При цьому браузер Chrome є монополістом серед програм для доступу онлайн. В лютому нинішнього року він займав 69,89% частку на світовому ринку настільних ПК та 60,26% ринку на мобільних пристроях.

Офіційні слухання за позовом почнуться в найближчі тижні. Пізніше Мін’юст США бажає подати другий позов, в якому підніме питання про використання Google власної операційної системи Android для зміцнення свого становища на ринку.

Інших технологічних гігантів, таких як Amazon, Facebook та Apple, також можуть подрібнити. Їх звинувачують у монопольній та антиконкурентній поведінці. Докази наведено у звіті на 449 аркушів. Деталі містяться в статті «Гігантів Apple, Google, Facebook та Amazon можуть подрібнити на невеликі компанії».