Середа, 29 Травня, 2024

Google може викупити HTC

Google, можливо, планує придбати ще одного виробника смартфонів. За даними тайванського ділового видання Commercial Times, це може бути мобільний підрозділ HTC. Сума поки невідома, однак переговори знаходяться на фінальній стадії.

HTC

Про продаж HTC почали говорити наприкінці серпня, коли вендор показав низькі продажі та слабкі фінансові результати. HTC торік продала всього 12,6 млн смартфонів, що на чверть менше, ніж у 2015 році. Виручка від продажів у 2016 році впала ще більше – на 45% – і трохи перевищила $2 млрд.

Компанія, відчуваючи великі проблеми з продажами та втрачаючи позиції в конкурентній боротьбі, запросила консультантів для оцінки доцільності продажу підрозділу з виробництва обладнання для віртуальної реальності або виділення його в окрему компанію. Також розглядався варіант продажу підрозділу з виробництва смартфонів або цілком всієї корпорації.

За даними газети, Google може стати стратегічним інвестором HTC або купити науково-дослідний і конструкторський відділ з виробництва смартфонів цього бренду. Вартість можливої угоди не називається.

Google вже купувала виробника смартфонів. У 2012 році вона заплатила $12,5 млрд за Motorola. Проте випуск декількох моделей смартфонів пройшов практично непоміченим, і через три роки Motorola продали Lenovo майже шестеро дешевше – за $2,9 млрд.

Деякі експерти вважають, що з HTC у Google може скластися інакше. HTC виробляє в партнерстві з Google смартфони Pixel, і вони користуються високою популярністю. Восени очікується випуск Pixel 2. З HTC в активі Google зможе краще конкурувати з Apple, вважають експерти, оскільки у пошукового гіганта буде більше можливостей експериментувати з розробкою ПЗ і обладнання, а також контролювати виробництво.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися