Google оновить всі старі Android функцією з актуальної Android 11

У Android 11 з’явилася опція, яка скидає надані користувачем дозволи для додатків на доступ до даних та функцій телефона

Старі смартфони, які працюють на базі Android 6.0 та новіше, отримають більше захисту приватності. Google готує для них апдейт, з яким вони отримають опцію захисту приватності, яка з’явилася в актуальній на момент написання цієї статті версії ОС Android 11.

У Android 11 з’явилася опція, яка скидає надані користувачем дозволи для додатків на доступ до даних та функцій телефона. Інженери-програмісти Google Пітер Візонтей та Бессі Цзян у корпоративному блозі пояснили, що функція автоматичного скидання дозволів для додатків, як очікується, з’явиться на всіх пристроях Android 6.0 і вище, починаючи з грудня цього року.

Нововведення може торкнутися до двох мільярдів пристроїв у всьому світі. Адже лише близько чверті з трьох мільярдів активних пристроїв Android у всьому світі працюють на Android 11 або новіше, тоді як решта працює на старших версіях. Відносно невелика кількість девайсів використовує Android 6 і старше.

«В Android 11 ми впровадили функцію автоматичного скидання дозволів, – йдеться в офіційній публікації в блозі Google. – Ця функція допомагає захистити конфіденційність користувачів, автоматично скидаючи дозволи програми під час виконання».

Користувачі бачать ці дозволи, як вікно з запитом на їхнє використання. Якщо програма не використовується протягом декількох місяців, дозволи скидаються.

Деякі дозволи можуть викликати деяке занепокоєння з точки зору безпеки, особливо якщо вони були надані раніше, а потім про них забули. Це, наприклад, дозвіл для додатка зчитувати телефонні номери, SMS-повідомлення, записувати аудіо, отримувати доступ до даних про місцезнаходження або отримувати доступ до камери.

Google зазначив, що деякі програми будуть звільнені від нових правил. Серед таких утиліт – додатки для адміністрування пристроїв, для корпоративного середовища або програми, які працюють виключно у фоновому режимі, такі як програми для забезпечення безпеки дітей.

Google також повідомив, що навмисно не розкриває точний термін бездіяльності додатка, після якого він втрачає надані дозволи. За словами пошукового гіганта, ця інформація залишається в таємниці, щоб люди не намагалися обдурити систему. Користувачі лише знають, що додатки втратять надані їм дозволи протягом декількох місяців невикористання.

Розробники Android 12 можуть перевіряти і встановлювати час скидання дозволів за замовчуванням в мілісекундах на своїх власних пристроях, йдеться в повідомленні компанії.

Для тих, хто хоче зробити ще один крок у вирішенні проблеми конфіденційності, Google також включив опцію глибокого сну, яка, крім скасування дозволів, також зупиняє додаток і звільняє пам’ять і ресурси зберігання. Програми в сплячому режимі не можуть відправляти повідомлення користувачеві або працювати у фоновому режимі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я