Вівторок, 23 Липня, 2024

Google розробляє універсальну ОС для всіх гаджетів

У розроблених Google операційних систем є одна особливість – вони адаптовані для певних типів гаджетів. Наприклад, Android популярна на смартфонах та планшетах, але погано підходить до ПК та інтернету речей. А Chrome OS працює на ПК, проте нею незручно користуватися на мобільниках. У Google вирішили, що настав час зробити універсальну ОС для всіх речей, і взялися розробляти Fuchsia.

fuchsia

Про нову операційну систему поки що відомо небагато, окрім того, що вона не використовує ядро ОС Linux, як Android та Chrome OS. Вона працює на ядрі Magenta, який розробили учасники проекту LittleKernel. У Google допрацювали Magenta, порівняно з ядром LittleKernel, додавши підтримку акаунтів користувачів та дозволи для роботи тих чи інших компонентів програм, як це зроблено в Android 6.0.

Головними конкурентами Fuchsia будуть операційні системи для вбудованих пристроїв – датчиків, сенсорів тощо, – такі як FreeRTOS чи ThreadX. Однак ядро Magenta можна легко масштабувати, щоб воно працювало на смартфонах та настільних комп’ютерах. Воно вже підтримує 32- та 64-бітні архітектури ARM та 64-бітну архітектуру x86.

Експерти вважають, що нова ОС буде дуже схожою на наявні Android та Chrome OS, адже вона використовує принципи дизайну Material Design. Вони припускають, що Fuchsia одного дня може замінити Chrome OS та Android. Але, швидше за все, з новою ОС Google поводитиметься так, як це робить Samsung зі своєю Tizen OS: це буде невелика «легка» ОС, яка працюватиме на залізі, яке не пристосоване для Android.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися