Google Stadia – власна ігрова служба пошукового гіганта

пошуковий гігант створив власну ігрову студію для ексклюзивних ігор Stadia Games and Entertainment

На своїй конференції GDC 2019 для розробників ігор пошуковий гігант Google представив свій сервіс для любителів комп’ютерних розваг. Служба під назвою Stadia призначена для всіх і має забезпечити стрімінг ігор на усі типи пристроїв. На момент запуску сервіс буде доступний для ноутбуків, настільних ПК, телевізорів, планшетів і смартфонів. Розробники обіцяють підтримку ігор в роздільній здатності до 4K при частоті 60 кадрів/с та майбутню модернізацію до 8K і 120 кадрів/с.

Для розкручування нового сервісу розробники планують опиратися на вже існуючу аудиторію YouTube та широке товариство людей, які створюють ігрові ролики і трансляції на цьому відеохостингу.

Google продемонструвала нову функцію на YouTube, яка дозволить при перегляді ігрового кліпу натиснути на кнопку «грати зараз», щоб миттєво запустити відповідну гру. Розробники кажуть, що Stadia пропонує миттєвий доступ до ігор без необхідності щось завантажувати або встановлювати.

На презентації також показали як можна плавно перемикатися під час гри з телефону на планшет, а потім на телевізор. Google також показала свій власний ігровий контролер Stadia, який є чимось середнім між контролерами PS4 і Xbox. Контролер Stadia працюватиме, підключаючись безпосередньо через Wi-Fi до ігрового сеансу в «хмарі». Це має зменшити зайві переміщення даних і пришвидшити реагування на дії користувача. На контролері також є спеціальні кнопки, які дозволять захоплювати і обмінюватися кліпами прямо на YouTube, а також викликати Google Assistant.

Фізична інфраструктура Stadia базуватиметься на власній глобальній мережі дата-центрів Google. Начиння для серверів розробила AMD, чий спеціально створений для Google графічний чіп забезпечує продуктивність в 10,7 терафлопс. Це більше, ніж 4,2 терафлопс у PS4 Pro і 6 терафлопс у Xbox One X. Кожен запущений акаунт Stadia працюватиме на власному процесорі x86 з частотою 2,7 ГГц і надаватиме 16 ГБ оперативної пам’яті.

Однією з перших ігор на сервісі Google Stadia стане Doom Eternal. Окрім цього пошуковий гігант створив власну ігрову студію для ексклюзивних ігор Stadia Games and Entertainment. Загалом, кажуть у Google, більше 100 студій вже мають інструменти розробників для Stadia, і більше 1000 фахівців працюють над іграми, спеціально призначеними для нового сервісу. У проекту поки немає точної дати запуску, але це має статися в 2019 році. Більше подробиць з’явиться влітку.