Неділя, 25 Лютого, 2024

Google видалив зі смартфонів додаток Xiaomi Quick Apps, який розцінили як шпигунський

Вбудований у Android антивірус Google Play Protect (його практична ефективність наднизька) днями зробив сюрприз деяким власникам смартфонів Xiaomi. З їхніх апаратів зник додаток Xiaomi Quick Apps, про що вони отримали сповіщення. Постає лише питання, чому Google почав вважати цю програму небезпечною лише зараз, хоча вона тривалий час доступна для апаратів Xiaomi.

Утиліта Xiaomi Quick Apps використовується для збору приватних даних і показу реклами. Антивірус Google Play Protect заблокував її через потенційні проблеми зі шпигуванням. Хоча Xiaomi Quick Apps розповсюджується лише на власній платформі Xiaomi, особливість роботи Play Protect в тому, що він сканує всі наявні в телефоні програми.

Причини, чому Xiaomi Quick Apps визнали небезпечною програмою, невідомі. Однак експерти компанії кібербезпеки PinuikaWeb кажуть, що ця утиліта вимагає понад 55 дозволів. Так вона отримує доступ до майже будь-якої інформації в телефоні: дзвінків, номера IMEI, контактної книги, інформацію про вежі стільникового зв’язку, персональні дані користувача, а також може записувати аудіо та відео. Інформація зберігається в пам’яті смартфона та вивантажується на онлайнові сервери за можливості. Ці дані Xiaomi використовує для показу індивідуальної реклами. У телефонах цієї марки рекламу показують на екрані блокування, віджеті новин, у браузері та в деяких інших місцях.

Додаток Xiaomi Quick Apps дозволяє користувачеві спростити використання гаджета як при повсякденних завданнях, так і при веденні бізнесу. Quick Apps є простим і зрозумілим онлайн-конструктором для створення мобільних програм і додатків. Найбільше користі це програмне забезпечення принесе компаніям-початківцям, якщо в них немає великого бюджету, який можна було б виділити на розробку власних програм. Просування цієї програми почалося в кінці 2018 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися