Неділя, 3 Грудня, 2023

Google взявся захищати рибу в океані

Нелегальний вилов риби, який руйнує екологію, скоро стане значно складнішим, оскільки за браконьєрами можна буде стежити майже в реальному часі. Ідея – використовувати сучасні технології для моніторингу рибної ловлі, адже зараз запаси риби поступово вичерпуються, що створює загрозу економіці та довкіллю. У цьому екологам допоможе система Global Fishing Watch, яку створила екологічна група Oceana за фінансової та технічної підтримки Google, передає The Verge.

Корабель Rush берегової охорони США ескортує нелегальних риболовів на човні Da Cheng назад до Китаю. Знімок: US Coast Guard

З такою розробкою можна буде уникнути щорічних економічних втрат через нелегальний вилов риби у розмірі $10-23 мільярдів. Нова система використовує супутникові дані від компанії SpaceQuest та програмне забезпечення SkyTruth. Ці інструменти дозволяють Global Fishing Watch виводити на мапі активність більш ніж 25 тисяч рибальських суден з 2012 по 2013 роки. При цьому деякі з них зареєстровані як комерційні риболовні, інші ж вели себе як рибальські судна. Система розрізняє таку активність та підсвічує її на карті червоними та помаранчевими точками.

Поки що Global Fishing Watch відображає активність кораблів тільки за два минулі роки, але Oceana націлена поступово додавати свіжі дані, щоб правоохоронці могли швидше вживати заходів. У планах – створити публічну версію служби, яка могла б відображати інформацію майже в реальному часі.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися