Вівторок, 16 Липня, 2024

Google запускає MUM, щоб шукати на картинках, відео і розуміти користувачів

Пошуковик Google попри всі свої досягнення досі має суттєво обмежені можливості пошуку контенту. Він шукає лише текст і слабо розуміє контекст слів. Але скоро Google може почати розуміти юзерів, а також аналізувати текст на зображеннях, відео, аудіо. Для цього Google запускає MUM.

MUM (Multitask Unified Model) – це пошуковий алгоритм, що використовує сучасні досягнення у сфері штучного інтелекту та мовної моделі генерації текстів GPT-3. Цей алгоритм знаходиться в стадії ранньої розробки, але обіцяє здійснити революцію в пошукових двигунах.

Сучасні пошукові алгоритми не розуміють контексту, тому буває важко знайти відповідь на складне питання. Google наводить у приклад питання: що повинна робити людина, яка здійснила сходження на гору Адам і тепер хоче піднятися на гору Фужі, для підготовки до сходження? Сучасний пошуковик надасть відповідь приблизно через вісім пошукових запитів. З MUM кількість пошукових запитів має бути в рази меншою.

Завдяки GPT-3 пошуковий алгоритм буде сприймати слова у контексті, а не ізольовано один від одного. Можливості такого підходу програмісти Google вперше продемонстрували в 2018 році.

Оскільки GPT-3 дозволяє розуміти слова у зв’язку одне з одним, MUM зможе шукати не лише текстову інформацію. Для нього не проблема інтерпретувати дані з картинок. За кілька років цей алгоритм також може опанувати пошук по відео та аудіо контенту.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися