У Франції кожен смартфон тепер легально може шпигувати: камеру та мікрофон можна активувати дистанційно

Як і у багатьох епізодах порушення приватності, цей закон прикривається безпекою.

У Франції тепер не потрібно організовувати складну та небезпечну операцію зі встановлення прослуховування та прихованої зйомки за людино. Сенат цієї країни дав зелене світло закону, за яким можна дистанційно активувати камеру та мікрофон смартфона, щоб отримувати потрібну інформацію. Окрім цього, смартфони передаватимуть свою геолокацію.

Як і у багатьох епізодах порушення приватності, цей закон прикривається безпекою. Можливість постійного трекінгу смартфона по його геолокації має застосовуватися у випадку злочинів, які караються щонайменше десяти роками позбавлення волі. Активація мікрофонів і камер для захоплення звуку та зображення, які будуть зарезервовані для випадків тероризму, правопорушень та організованої злочинності.

Організація Freedoms and Digital Observatory (OLN) засудила таку «ескалацію безпеки» , яка дозволяє будь-якому підключеному до інтернета гаджету перетворюватися на потенційного «стукача».

«Ці методи вже застосовуються» , – виправдовувався французький міністр юстиції, але вони вимагають встановлення маячків або мікрофонів і камер, що передбачає ризики для слідчих. За його словами, шпигування через мікрофон та камеру смартфона «оточене важливими гарантіями». Його реалізацію, зокрема, має схвалити суддя.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я