Четвер, 30 Листопада, 2023

Google звинувачують у знищенні довіри до додатків сфери здоров’я

Фірма з розробки штучного інтелекту DeepMind створює додаток, який  став скандально відомим через таємний збір інформації про понад 1,5 млн пацієнтів госпіталя Лондона. Дням Google повідомила, що хоче взяти контроль над цією програмою. Експерти вже заявили, що цей крок призведе до знищення довіри до медичних додатків. У Google же хочуть створити віртуального асистента для медсестер та лікарів у всьому світі.

Програма-помічник називається Streams, і її використовують уже близько 10 госпіталів для збирання та обробки медичних даних.

Юрист Джулія Паулс, яка ретельно стежить за розробкою Streams, відреагувала на входження додатка під контроль Google так: «DeepMind регулярно та безальтернативно обіцяла не передавати інтимні та ідентифікаційні дані про здоров’я людей до Google. Тепер вона оголосила саме це. Це не прозорість, це знищення довіри».

У DeepMind відповідають, що дані пацієнтів залишаться під суворим контролем, і перехід до Google не вплине на це.

Streams почався як програма для лондонського госпіталя Royal Free Hospital для допомоги при гострій нирковій недостатності. Лікарі попрохали програмістів створити утиліту, яка б допомагала визначати пацієнтів у групі ризику та сповіщала б про це медиків. Спочатку штучний інтелект не використовувався, але додаток виявився все одно ефективним і почав набирати популярність.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися