GPS поліпшили в 100 разів

Бюджетний програмно-апаратний GPS-комплекс створили програмісти і фізики з університету Техасу в Остіні. За словами одного з керівників дослідження Тодда Хамфріса, розробка дозволить створювати «вуличні» шоломи віртуальної реальності і системи віртуального водіння для автомобілів, а також автопілоти і датчики зіткнень.

У наборі, який використовувався для створення GPS-установки, – кілька дешевих антен і спеціальний набір мікросхем, які працюють під управлінням удосконаленого алгоритму GRID. Таке рішення дозволило в сто разів підвищити точність прийому GPS-сигналу в мобільних пристроях і досягти якості, яка необхідна для функціонування шоломів віртуальної реальності.

На думку Хамфріса, розробка забезпечить прорив в індустрії комп’ютерних ігор. Гравці отримають більш яскраві відчуття від процесу, оскільки зможуть грати не тільки сидячи за монітором, але і виходячи у двір і контактуючи там з іншими учасниками. Шолом дозволить відстежувати положення приймача на глобальній карті з приголомшливою точністю.

Розробка системи, що підвищує точність GPS-навігації, зайняла у вчених більше шести років. У дослідженнях брали участь фахівці компанії Samsung. Поліпшення якості прийому забезпечується за рахунок двофазного визначення координат: спочатку місце розташування обчислюється операційною системою за даними супутників, а потім уточнюється за фазовим зрушенням каналу.

Таким чином, позиціонування здійснюється з точністю до сантиметра. Раніше подібні системи використовувалися в армійській техніці та установках для проведення геологічних досліджень, однак вони були оснащені досить дорогими і об’ємними антенами, а також складними системами обробки сигналу, які в шолом віртуальної реальності, а тим більше в мобільний телефон інтегрувати неможливо. У планах дослідників – мініатюризація GPS-антени та їхня інтеграція в мікрочіпи. Сам алгоритм GRID вже можна реалізувати на базі мобільного процесора.