Субота, 2 Грудня, 2023

Батьки з дистанційним управлінням

Кожного разу, коли 81-річний Білл Дворскі або його 80-річна дружина Дороті відкривають холодильник, закривають двері у ванну або відправляють таблетку в контейнер для ліків, мініатюрні сенсори в їхньому будинку в Сан-Франциско реагують на ці дії та відправляють інформацію в цифровий журнал.

Таку систему для своїх батьків створив 53-річний Філ Дворскі, інженер, який працює в одній з компаній Кремнієвої долини. Кожне оновлення в журналі дій батьків він одержує у вигляді e-mail на свій смартфон. Якщо у встановлений Філом час активності не спостерігається (наприклад, якщо двері холодильника відкрили п’ять хвилин тому і досі не закрили), він також отримує повідомлення і дзвонить батькам з проханням перевірити, чи не потрібно завершити розпочате.

Філ живе за містом, однак сенсори, встановлені в будинку батьків, стали його «очима на відстані». Подібну систему інженер встановив і у себе вдома, щоб, перебуваючи у відрядженні, знати, що у його дочки-тинейджера все гаразд.

Фактично система складається з недорогих датчиків і бездротової мережі, і вона цілком претендує на звання одного з основних компонентів «розумного» будинку. Часто в таких рішеннях використовуються досить прості компоненти, наприклад, акселерометр, який дозволяє дізнатися, що об’єкт переміщається.

Готові рішення обійдуться від 50 до 300 доларів за набори датчиків, а за цілодобове спостереження за будинком потрібно буде доплатити десь 30-70 доларів на місяць.

Спочатку Філ думав встановити замість датчиків веб-камери, однак з етичних міркувань відмовився від цієї ідеї. «Навряд чи мої батьки схвалили б це. Таке рішення – порушення конфіденційності», – коментує інженер.

Датчики в домі встановлені майже всюди, навіть на контейнерах з ліками

Однак на установку датчиків вони погодилися, оскільки прилади дозволяють зібрати більш обмежений набір даних без втручання в приватне життя. «Ми хочемо залишатися в нашому домі, і датчики – одна з ключових можливостей для цього», – зазначає Дороті. У США досить розвинена система будинків для людей похилого віку, і хоча там забезпечується гідний рівень комфорту, далеко не всі літні люди хочуть відмовлятися від власного будинку.

Разом з тим, встановлення датчиків – лише мала частина турботи, якої потребують літні люди. Лін Фрісс Файнберг з Американської асоціації пенсіонерів заявляє: «Ця технологія може допомогти, однак вона не є рішенням або відповіддю. Літні люди мають потребу в спілкуванні, соціальній взаємодії і доступу до безлічі допоміжних послуг. І в обіймах».

За матеріалами: Daily Mail

 

попередня стаття
наступна стаття
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися