Rocket Lab хоче ловити свою ракету гігантським вертольотом

У Rocket Lab використовують сміливішу технологію для забезпечення багаторазовості ракети, порівняно зі SpaceX, чия ракета Falcon 9 приземлилася на безпілотний корабель

Приватна ракета-носій Electron використає незвичний спосіб повернення на Землю. Її будуть ловити за допомогою гігантського гелікоптера. Це буде перша спроба захоплення ракети вертольотом в повітрі, і в разі успіху Electron стане першою малою орбітальною ракетою-носієм багаторазового використання, кажуть її розробники з компанії Rocket Lab.

Випробування відбудеться не раніше ніж 19 квітня під час запуску ракети Electron з майданчика на півострові Махія в Новій Зеландії. Це політ, відомий як місія «Туди й назад», є 26-м запуском Електрона. Під час місії ракета виведе в космос 34 супутників від ряду комерційних замовників.

У Rocket Lab використовують сміливішу технологію для забезпечення багаторазовості ракети, порівняно зі SpaceX, чия ракета Falcon 9 приземлилася на безпілотний корабель.

Electron ловитимуть за допомогою спеціального вертольота Sikorsky S-92 – великого двомоторного гелікоптера, який використовується в морському транспортуванні нафти і газу, а також у пошуково-рятувальних операціях.

Ракета Electron має висоту 18 м, несе 300 кг навантаження на низьку навколоземну орбіту, має 97 успішних запусків та коштує 100 млн доларів. Кожний її запуск обходиться у 7,5 млн доларів.

Раніше Rocket Lab провела три успішні місії відновлення ракети після падіння в океан. ТодіЕлектрон повернувся на Землю на парашуті. Аналіз цих місій дав інформацію для зміни способу повернення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я