Вівторок, 25 Червня, 2024

Університет випустить роботів на волю серед людей, щоб дізнатися, як люди житимуть поруч з машинами

Дослідники з Техаського університету в Остіні нещодавно отримали розширене фінансування, щоб продовжити свою роботу з вивчення взаємодії людини і робота. Для цього команда планує випустити чотирилапих роботів по території університетського містечка та збирати дані про те, що вони знаходять. Проєкт розпочнеться у 2023 році та триватиме п’ять років.

«Коли ми розгортаємо роботів у реальному світі, це не просто технічна проблема, це насправді соціально-технічна проблема», — сказав Джойдеп Бісвас, доцент кафедри комп’ютерних наук у Коледжі природничих наук і член дослідницької групи.

Команда планує використовувати два різновиди собакоподібних роботів, виготовлених Boston Dynamics і Unitree. Дослідницька група створить мережу, і члени спільноти UT Austin — студенти, співробітники тощо — зможуть використовувати додаток на своїх смартфонах, щоб доставляти такі товари, як серветки для рук і дезінфікуючі засоби. Дослідники планують почати з двох роботів, але Бісвас сказав, що вони додадуть більше протягом дослідження.

Під час розгортання роботи неминуче зіткнуться (можливо, буквально) з пішоходами, велосипедистами, водіями скутерів і більшими транспортними засобами. Дослідники спостерігатимуть і вивчатимуть взаємодію між людьми та машинами. Роботи будуть контролюватись особисто або дистанційно, щоб дослідники могли збирати дані про те, як роботи взаємодіють з людьми, яких вони зустрічають, і зупиняти роботів, якщо вони діють небажаним чином.

Команда також створить дослідницьку базу даних, щоб збирати дані дослідження та досліджувати, як ми можемо розгорнути автономних роботів у людському середовищі не лише на п’ять хвилин чи годину, а на роки.

Завдяки цій роботі Бісвас та його колеги сподіваються дізнатися про те, як взаємодіють люди та роботи, а також про те, як роботи можуть сигналізувати про свої наміри — як вони можуть повідомляти про дії, які вони збираються виконати, особливо в складних ситуаціях, де є люди, велосипеди, автомобілі, скутери.

Крім того, у дослідженні буде розглянуто, як роботи вчаться оговтуватися після своїх помилок. Наприклад, якщо людина прогадає свій поворот на автостраді, вона не просто миттєво зупиняється й робить розворот. За його словами, потрібно більше працювати над тим, як роботи можуть безпечно відновлюватися після помилок.

Бісвас зазначив, що проведення цього дослідження в університетському містечку має свої плюси та мінуси. Позитивним моментом є те, що роботи доступніші для дослідників, що полегшує їх роботу. Люди в університеті також можуть трохи звикнути до роботів або відчувати себе комфортніше, ніж, скажімо, люди в закладі догляду за людьми похилого віку.

Такі компанії, як Amazon і FedEx, нещодавно припинили або скоротили свої роботизовані програми доставки. За словами Бісваса, для цього може бути багато причин, у тому числі економічні.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися