Понеділок, 24 Червня, 2024

Холод космосу перетворили на джерело відновлюваної електрики

Існуючі джерела відновлюваної енергії мають суттєвий недолік – мінливість генерації. Особливо це актуально для сонячних панелей, які працюють лише вдень. Однак експерименти науковців Стенфордського університету показали, що електрику можна отримувати і з нічного неба.

Перепад температур між космічним простором та земною атмосферою дозволив створити панелі з негативним випромінюванням. Це ефект, що схожий з процесами у звичайних сонячних панелях. Однак замість поглинання хвиль світла здійснюється випромінювання хвиль інфрачервоного світла.

Основу звичайної сонячної панелі складають фотодіоди – це пристрої, які конвертують фотони світла в електрони. Новостворена система з негативним випромінюванням генерує електрони в момент випромінювання теплової енергії в оточуючий простір.

Для роботи системи необхідно мати стабільний перепад температур, і саме тут стає корисним холод космосу. Спрямувавши панелі інфрачервоних напівпровідників у небо, можна отримати постійне витікання теплової енергії в космос і конвертувати цей потік в електрику.

Експериментальна установка на ефекті негативного випромінювання генерує 64 нановати електроенергії з одного квадратного метра площі. Це небагато, але це доводить працездатність концепції. Розробники переконані, що підбір матеріалів та умов дозволить підняти енергоефективність до 4 Вт з квадратного метра. Існуючі сонячні панелі здатні видавати до 100-200 Вт з квадратного метра.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися