Субота, 2 Березня, 2024

Hongmeng – операційна система від Huawei на заміну Android

У світлі подій з Huawei компанія розкрила певні деталі свого плану щодо продовження випуску смартфонів. Восени минулого року топ-менеджери цього гіганта говорили, що готуються до можливих санкцій і розробляють власну операційну систему на випадок неможливості використання Android.

Операційна система від Huawei називається Hongmeng, але деякі експерти вважають, що це може бути кодова назва. Нова універсальна ОС заснована на Linux. Виробник планує задіяти її як у смартфонах, так і в ноутбуках. У Huawei кажуть, що смартфони з цією ОС інженери компанії використовують вже певний час.

Днями Google заблокував Huawei доступ до Android, Play Store та інших своїх сервісів. Майбутні телефони Huawei втратять доступ до нових версій Android, патчів безпеки, інших популярних сервісів, включаючи Google Play Store, Gmail, YouTube тощо. Повні деталі блокади поки що обговорюються всередині Google. Юристи Huawei також вивчають наслідки потрапляння в «чорний список».

У листопаді 2018 року віце-президент підрозділу мобільних пристроїв Huawei Брюс Лі офіційно повідомив про розробку власної ОС. Вона має замінити Android в смартфонах Huawei і Honor. У березні 2019 року виконавчий директор Huawei Юй Чендун підтвердив інформацію про роботу над нею.

Розробку своєї ОС Huawei, за попередньою інформацією, почала ще в 2012 році. Вона мала стати захистом в разі різних суперечливих моментів, адже Android контролюється Google, яка є американською компанією. У таємниці свою ОС Huawei тримала через те, що вона не така якісна в порівнянні з Android, а також не має багатої екосистеми додатків.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися