Субота, 24 Лютого, 2024

HP запускає технологію Metal Jet 3D для масового друку металевих деталей

Тривимірні принтери вже кілька років роздруковують деталі із металу, але до сьогодні це були одиничні та експериментальні зразки. У HP запускають технологію Metal Jet 3D, яка має вивести подібний спосіб отримання предметів на масовий рівень виробництва. Розробники кажуть, що вона в 50 разів швидша за наявні методи, а також значно дешевша.

Принтер HP Metal Jet використовує для друку дуже дрібний металевий пил. Одна друкувальна головка розпилює його разом з клейкою речовиною у формі майбутньої деталі по горизонталі. Між її проходами працює інша головка, яка розпилює шар металу у вертикальному напрямі.

Після завершення чорнового друку відбувається фіксація деталі – принтер випаровує будь-яку рідину, а клейка суміш схоплює металеву пудру. Після цього знімається зайвий матеріал, який відправляється на повторне використання.

Останнім етапом деталь відправляється в піч, де спікається в єдиний шмат металу. Після цього отриману річ можна піддавати фінальній обробці – поліруванню, нанесенню написів тощо.

HP Metal Jet перший час друкуватимуть предмети лише з нержавіючої сталі. Однак у майбутньому, кажуть інженери, можуть додатися нові сплави.

Точність друку складає близько 21 мікронів за довжиною та шириною. Це наче звичайний 2D-принтер матиме роздільну здатність 1200dpi. Висота одного шару складає 50-100 мікрон, що приблизно дорівнює одній-двом людським волосинам. Принтер Metal Jet коштуватиме трохи менше $400 000, і на ньому можна друкувати речі не більше 430x320x200 мм.

У HP вже запустили кілька пілотних програм з масового виробництва деталей. Компанія Parmatech використовує ці принтери для виготовлення медичного обладнання, такого як хірургічні ножиці чи ендоскопічні захоплювачі. Компанія GKN Powder Metallurgy друкуватиме деталі для автомобільних та індустріальних гігантів, таких як Volkswagen та Wilo. У 2019 HP планує запустити сервіс, який дозволить вендорам завантажувати свої 3D-моделі та друкувати деталі в заводських масштабах.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися