Субота, 2 Березня, 2024

Huawei, можливо, розробляє свою ОС, щоб не залишитися без Android

У торговій війні США та Китаю скоро може з’явитися перша жертва – китайський виробник телефонів ZTE. Йому нещодавно заблокували доступ до процесорів від Qualcomm та операційної системи Android, що поставило існування компанії під загрозу. Найбільший китайський виробник Huawei вирішив захиститися від можливих подібних санкцій у свій бік, створивши власну мобільну ОС.Офіційно Huawei поки заявляє, що не готує свою ОС. «Немає планів випускати власну операційну систему в найближчому майбутньому, - йдеться в офіційному коментарі компанії. – Ми фокусуємося на продуктах під управлінням Android та переймаємо відкрите відношення до мобільної ОС».

За даними газети South China Morning Post, програмне забезпечення від Huawei вже існує певний час, але воно не було такої ж якості, як розробка від Google, тому не виходило за рамки кабінетів програмістів. Якщо Huawei продовжить роботу над своєю ОС, вона стане схожою на Samsung, котра вже тривалий час працює над власною ОС Tizen.

Мобільна ОС від Huawei поки що має суттєво менше додатків порівняно з Android, що також стримує її розвиток. Сама операційна система розрахована для роботи на смартфонах, планшетах та комп’ютерах.

Офіційно Huawei поки заявляє, що не готує свою ОС. «Немає планів випускати власну операційну систему в найближчому майбутньому, – йдеться в офіційному коментарі компанії. – Ми фокусуємося на продуктах під управлінням Android та переймаємо відкрите відношення до мобільної ОС».

Huawei та ZTE стали для влади США компаніями, що загрожують національній безпеці. Представники ZTE, яка є другим найбільшим виробником Китаю, поступаючись Huawei, нещодавно заявили, що накладені США санкції серйозно вплинуть на виживання і розвиток ZTE.

Android розробляється силами американської компанії Google. Накладені на ZTE санкції забороняють американським фірмам постачати свої технології китайським виробникам.

Нагадаємо, конгресмени США вимагають згорнути всіляке співробітництво AT&T з Huawei. Законодавці США, керуючись питаннями нацбезпеки (шпигунство через мобiльнi пристрої i стiльниковi мережi), зажадали від другого за величиною оператора мережі країни – AT&T – розірвати всілякі відносини з Huawei.

Крім того, сенатори заявили, що мають намір всіляко перешкоджати планам компанії China Mobile бути присутньою на американському ринку.

Зі свого боку Китай може з такою ж аргументацією заборонити продажі Apple. На рівні чуток стало відомо, що китайська влада планує відповісти на американські дії, взявши на озброєння те саме гасло національної безпеки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися