Вівторок, 12 Грудня, 2023

Huawei P30 робить найкращі фотографії, якщо конкурентів примусово «задушити»

Щойно презентований Huawei P30 експерти та ЗМІ уже назвали найкращим фотосмартфоном сьогодення. Лабораторія DXO Mark присудила йому найвищі 112 балів. А під час презентації представник Huawei жартував, що «телефон «галактика» не бачить галактику», порівнюючи кадри із Samsung Galaxy S10 Plus. Але придивившись уважніше до офіційної презентації, можна помітити, що неймовірні успіхи мобільника вдалося отримати за рахунок приниження конкурентів.

Демонстрація дивовижних фотоможливостей Huawei P30 відбувалася так, щоб викликати максимальний вау-ефект. Спершу доповідач показував на слайді знімки, які зробили iPhone та Samsung Galaxy S10 Plus, і найчастіше це були темні кадри, на яких мало що можна було розібрати. А потім відкривали фотографію з Huawei P30, яка вражала своєю яскравістю, захопленням деталей у поганих умовах.

Однак порівняння цих кадрів «у лоб» не має практичного сенсу, оскільки вони зроблені в різних умовах. При цьому найбільш сприятливі умови завжди мав Huawei P30: для нього ставили найбільшу витримку, найбільше ISO. Просто подивіться на параметри зйомки, що наведені під знімками.

Тимчасом як для iPhone та Galaxy S10 Plus обмежували ISO на рівні 1250-3200, для Huawei встановлювали його на рівні 102400. Чим більше ISO, тим більш чутливою до світла стає камера.

Дивовижне фото полярного сяйва Huawei P30 отримав завдяки тому, що він фотографував його протягом 8 секунд. Водночас iPhone для цього відвели 0,25 секунд, а Galaxy S10 Plus – 0,17 секунд. Не кажучи про те, що для цього знімку Huawei P30 отримав ISO 5000, тоді як конкурентів «задушили» на рівні 3200 для iPhone та 1250 – для S10 Plus.

Нічну панораму гір iPhone не зміг відзняти, бо йому на це відвели усього 0,25 секунди, тоді як Huawei P30 робив кадр протягом 20 секунд.

А ось знімок нашої галактики, про який представники Huawei пожартували, що телефон Galaxy (галактика) не може зняти галактику. Йому не дали шансів це зробити, виставивши ISO 800 та витримку в 10 секунд. iPhone на цьому кадрі взагалі показав чорний прямокутник, бо його «задушили» ще більше, встановивши витримку 0,25 секунди. Huawei P30 проти них знаходився в царських умовах: витримка 30 секунд та ISO 1600.

Якщо пошукати знімки зоряного неба, можна побачити, що схожу якість дають телефони, що випущені кілька років тому. Ось опублікована в 2016 році фотографія галактики через камеру Galaxy S7:

Ось кілька нічних фотографій на Galaxy S7, знятих в 2016 році:

Ось нічні кадри на смартфони Pixel:

Huawei відома своїм намаганням завищити можливості камер у власних телефонах. При демонстрації знятих на Huawei P30 кадрів компанія використала знімки, які робили на професійне обладнання і публікували у фотобанках. Деякі з таких кадрів були зроблені ще у 2009 році. Щойно обман розкрився, Huawei відредагувала свої пости у Weibo, додавши у лівий нижній куток обмовку про те, що фото є креативною рекламою для формування уяви.

У 2018 році фотографії, зроблені на Huawei Nova 3, виявилися відзнятими на дзеркальний фотоапарат. У 2016 році компанія показувала зняті на Huawei P9 кадри, які насправді зробили обладнанням, що коштувало $4500.

1 коментар

  1. Ви не врахували, що зі збільшенням ісо, збільшуються шуми на фото. Тобто велике ісо з мінімумом шумів – це дуже хороший показник. А от автор статті досить поверхнево розбирається в фотографії.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися