Huawei заборонила змінювати зовнішність смартфонів сторонніми оболонками

Оболонка EMUI часто не задовольняє користувачів своєю функціональністю, і її замінюють на зручнішу

Вибираючи смартфон Huawei, необхідно ретельно стежити, щоб не купити собі апарат на китайській прошивці EMUI 9. Вендор заборонив на ній установлення будь-яких лаунчерів. Глобальної версії ця заборона поки не стосується.

Лаунчер (лончер, оболонка) – програма, яка відповідає за оформлення зовнішнього вигляду операційної системи вашого телефона. Вона містить робочий стіл, меню, віджети, іконки, екран блокування тощо. На Android можна встановлювати лаунчери сторонніх розробників.

Оболонка EMUI часто не задовольняє користувачів своєю функціональністю, і її замінюють на зручнішу. Серед популярних альтернатив – Nova Launcher, Action Launcher, Rootless Pixel Launcher, Niagara Launcher.

Спершу Huawei ввела заборону на сторонні оболонки і навіть не вигадала причину. Згодом користувачі змогли добитися офіційної відповіді – компанія вчинила так задля безпеки юзерів. На думку Huawei, сторонні лаунчери можуть нести загрозу.

Обмеження вже діє – власники Honor Magic 2 (TNY-AL00) з прошивкою EMUI 9.0.0.128 не можуть встановити сторонній лаунчер як оболонку за замовчуванням.

Huawei залишила шлях розробникам лаунчерів для людей зі спеціальними потребами. Програмістам такого необхідно звернутися до виробника та подати заявку на додавання у «білий список».

Улітку 2018 року Huawei заборонив користувачам встановлювати на своїх телефонах модифіковані версії Android, наприклад, Lineage OS чи Paranoid Android. Цей вендор був найбільшим у світі, який пропонував подібну можливість. Третій у світі виробник смартфонів зупинив сервіс надання кодів розблокування системи завантаження своїх мобільників. Офіційно своє рішення Huawei коментує піклуванням про користувачів, а також бажанням зменшити кількість можливих проблем.